R5 5600X RTX 3070 sistem aniden donuyor

weisskatzen

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarı dün topladım ve ISO dosyası üzerinden UEFI kurulum gerçekleştirdim. Biraz önce tam lisans almak için gezinirken altta Spotify dinliyordum ve birdenbire şarkı kendini tekrarlamaya başladı. Windows'ta bir yerlere tıklayamamaya başladım fakat fareyi hareket ettirebiliyordum, sadece sistem dondu. Sebebi ne olabilir?

Sistem bilgileri:
  • MSI Gaming Trio Z 3070.
  • Ryzen 5 5600X.
  • ASUS TUF Gaming B550-Plus
  • Samsung 980.
  • G.Skill 2x8 3200MHz.

Merhabalar, bilgisayarı dün topladım ve ISO dosyası üzerinden UEFI kurulum gerçekleştirdim. Biraz önce tam lisans almak için gezinirken altta Spotify dinliyordum ve birdenbire şarkı kendini tekrarlamaya başladı. Windows'ta bir yerlere tıklayamamaya başladım fakat fareyi hareket ettirebiliyordum, sadece sistem dondu. Sebebi ne olabilir?

Sistem bilgileri:
  • MSI Gaming Trio Z 3070.
  • Ryzen 5 5600X.
  • ASUS TUF Gaming B550-Plus
  • Samsung 980.
  • G.Skill 2x8 3200MHz.

Bir kere mi oldu?

Güncelleme yapıyor muydu bilgisayar dikkat ettiniz mi ? Driver güncelleştirmeleri sırasında olabilecek şeyler bunlar.

Güncelleme olmasa bile ara sıra oluyor programlar, sistem bazen bu tür sorunlar çıkarabiliyorlar. 1 kerelikten bir şey olacağını zannetmiyorum. Belirli aralıklarla ya da sık sık başınıza gelirse problem arayabilirsiniz.

Güncelleme yapıyor muydu bilgisayar dikkat ettiniz mi ? Driver güncelleştirmeleri sırasında olabilecek şeyler bunlar.
Hayır yapmıyordu ben maillerimi kontrol ediyorken altta spotify açıktı sadece hiç bir ekstra görev yoktu bilgisayar üzerinde bir anda şarkının bir kısmı kendini tekrarlamaya başladı, arkasından sistem donar gibi oldu mouse hareket ediyordu fakat bir yerlere tıklayamıyordum.
@weisskatzen, anlık yüklenmeden olmuş olabilir. RAM yorulmuştur. Kaparsanız 10 dakika bir şey olmaz.

Daha dün teslim alınmış bir bilgisayar için sorun bence :D.

Geri
Yukarı