Çözüldü R5 M330 bilgisayar Minecraft Oyununda HD 5500 Kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Gotham
Arkadaşlar laptopumda iki adet ekran kartı var. Dahili ve harici. Birisi Intel HD 5500 diğeri ise Radeon R5 M430 (fakat M330 olarak gözüküyor güncellemeden sonra). Neyse arkadaşlar işte geçen F3 tuşuna bastım (İşte özellikler falan kaç FPS aldığın geliyor ekrana) ve baktımki ekran kartı HD 5500 olarak gözüküyor. Neden Radeon R5 M330'u kullanmıyor? Nasıl geçirebilirim bunu? Sanıyorum başka oyunlarda da o ekran kartını kullanıyor. Lütfen yardım edin bıktım bu çift kart olayından.

1559159325456.png

1559159348136.png

Buraya böyle iki adet görsel bıraktım. Yardımlarınızı bekliyorum. Eğer atladığım bir şey olursa kusura bakmayın herkese şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarında geçişli grafikler olacak. Jawaw.exe'yi yüksek performans olarak işaretleyin.

Radeon ayarlarında geçişli grafikler olacak. Jawaw.exe'yi yüksek performans olarak işaretleyin.

Hocam jawaw.exe yok. dxdiag.exe , taskhostw.exe ve League of Legends.exe var. League of Legends.exe yüksek performansta. Diğerleri atanmamış.
Görüntü kablosu anakarta bağlı ise ekran kartına bağlamanız lazım.

Bu konuda hiçbir fikrim yok ne yazık ki.

Kasanın arkasındaki monitör kablosu ekran kartına bağlı değilse ekran kartına bağlayın sorunu çözer eğer sorun buradaysa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende zor bulmuştum. İşe yaradığına sevindim :)

DDU ile her iki display driverı da kaldırıp üreticilerin kendi sitesinden driverlerınızı yeniden yükleyin sorunu çözebilir.

DDU ile her iki display driverı da kaldırıp üreticilerin kendi sitesinden driverlerınızı yeniden yükleyin sorunu çözebilir.
Sorun çözüldü işaretlendi hocam. AMD laptoplarda bu sıkıntı fazlaca var. Dediğim şekide çözdüm bende her uygulama için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı