R5 M330 laptop Valorant'ta 30 FPS veriyor

Muhammed Adem

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, bir sorum olacakt. I sistemim çok kötü değil. Valorant'ın gereksinimlerini karşılıyor ama FPS'im çok düşük. Sebebi darboğaz gibi bir şey mi? Sistem özelliklerim ise şöyle (FPS değerlerim 20 30 arası.)
İşlemci: AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics (4 CPUs), ~2.2GHz.
Ekran kartı: AMD R5 M330.
RAM: 6 GB (800MHz sanırım sorun bu da olabilir).
İşletim sistemi: Windows 10 Home 64-Bit.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, bir sorum olacakt. I sistemim çok kötü değil. Valorant'ın gereksinimlerini karşılıyor ama FPS'im çok düşük. Sebebi darboğaz gibi bir şey mi? Sistem özelliklerim ise şöyle (FPS değerlerim 20 30 arası.)
İşlemci: AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics (4 cpus), ~2.2GHz.
Ekran kartı: AMD R5 m330.

Hemen hemen bende de aynı sistem vardı. Ben de o civarlarda alıyordum. Normal bir şey.

İşlemci: AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics (4 cpus), ~2.2GHz.
Ekran kartı: AMD R5 m330.

Şarjda oynayın.

Bende de Lenovo Ideapad 500-15ISK var, Valorant'ta 50 FPS falan alıyorum en düşük ayarlarda. Normal yani FPS'iniz. Bu arada darboğaz ekran kartınız çok iyiyse ama işlemciniz iyi değilse olur. Sizinkiler eşit düzeyde. Bu arada atacağım rehberden eğer ekran kartı olarak işlemcinizin ekran kartı kullanılıyorsa harici ekran kartına yani güçlü olan ekran kartınıza geçiş yapabilirsiniz. Laptoplarda bir ayar yapmadıysanız kötü olan ekran kartınızı yani işlemcinizin ekran kartını kullanırsınız. Aşağıdaki rehberi inceleyin:

Geri
Yukarı