Çözüldü R5 M330 HD5500 Sistem Valorant'ta FPS Düşüşleri Yaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

joandearc

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, Valorant oynarken oyunun ilk başlarındayken 65 FPS sabit oynarken ortalarında düşmeye başlıyor. Bu sebepten bilgisayar fanını söküp güzelce temizledim, üstüne termal macun değiştirdim. Termal macunu ilk defa değiştirdiğim için biraz amatörce olduğunu düşünüyorum fakat yaptım. Oyunda bu sefer daha uzun vadeli FPS düşmeden oynarken yine ortalarına doğru düşüş yaşıyorum. Oyunu tamamen Low ayarlarda oynuyorum fakat hala aynı. Açıkçası pek de anlamıyorum bilgisayar işlerinden, tam olarak ne yapmam gerekiyor?
1602418192081.png

1602418212639.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gönderdim hocam, ilk fotoğrafta anlık FPS düşerken birden tekrar FPS artıyor.
Yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?
edilgen.PNG

Hocam güç planı ayarlarınızdan sistem soğuma ilkesini bu şekilde değiştirin düzelecektir
Çekirdekler 70 dereceye gelince yarısı devre dışı kalıyor ve %50ye sabitleniyor.
Bunu yapınca düzelir.
@joandearc
Dediğim gibi darboğaz oluyor i3 5005U (Valorant ve bazı oyunlar için) düşük bir işlemci.
Dizüstü bilgisayarlarda darboğaz mümkün mü? Onun dışında evet LOL, Valorant ve benzeri oyunlar daha çok işlemci ağırlıklı işliyormuş.
Bu ayar tamamen problemi çözdü, hem GPU hem CPU. İkisini de verimli şekilde kullanmaya başladım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayarlarda darboğaz mümkün mü? Onun dışında evet LOL, Valorant ve benzeri oyunlar daha çok işlemci ağırlıklı işliyormuş.
Bu ayar tamamen problemi çözdü, hem GPU hem CPU. İkisini de verimli şekilde kullanmaya başladım. Teşekkürler.
Evet mümkün ,çünkü senin bilgisayarın oyunculuk için değil. Web'de gezinti için ondan dolayı güçlü bir işlemci yok.

Söylediğiniz işlemi gerçekleştirdikten sonra problem çözüldü, ne FPS drop yiyorum ne de performans düşüklüğü. Oyunum 60 FPS'ye sabitlenmiş durumda, ısı problemi de bulunmuyor. Çok teşekkür ederim, oyunlarda genel bir FPS artışı var hatta daha akıcı oynadığımı söyleyebilirim. Konu kilitlenebilir, teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı