R5 M330 sistem GameLoop'ta düşük FPS veriyor

Aziz34OO

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Driverler Full olmasına rağmen düşük FPS. Dedim tek PUBG Mobile'den yapıyordur, Brawl Stars Among Us falan indirdim FPS aynı. Çözümü nedir?(Brawl Stars ve Among Us'dan nefret ediyorum)

Dosya Ekleri

• Screenshot_38.png
    Screenshot_38.png
    804,5 KB · Görüntüleme: 132
Driverler Full olmasına rağmen düşük FPS. Dedim tek PUBG Mobile'den yapıyordur, Brawl Stars Among Us falan indirdim FPS aynı. Çözümü nedir?(Brawl Stars ve Among Us'dan nefret ediyorum)

RAM'iniz 4 GB ise olması normaldir. Bir de laptopunuzda bulunan harici ekran kartının Bit değeri düşük olduğundan siz yüksek çözünürlük düşük grafik ayarlamaları yapsanız bile FPS değerinizde kıprama olmayacaktır.

Emulatorden oyunlar genellikle sıkıntılı. Çok iyi bir bilgisayarınız olsa bile sorun yaşarsınız.
Kankam fps bukadar da kötü olamaz ama.
RAM'iniz 4 GB ise olması normaldir. Bir de laptopunuzda bulunan harici ekran kartının Bit değeri düşük olduğundan siz yüksek çözünürlük düşük grafik ayarlamaları yapsanız bile FPS değerinizde kıprama olmayacaktır.
Ram 6 gb.Harici ekran kartı intel hd graphics.Onu nası ayarlıcam

Kankam FPS bu kadar da kötü olamaz ama.

RAM 6 GB. Harici ekran kartı Intel HD Graphics. Onu nasıl ayarlayacağım.

Harici ekran kartı Intel değil AMD Radeon bu laptopta oradaki ekran kartı boyutu değerini azaltıp RAM'e rahatlatmak amaclı yarılayabılırsınız 2 GB Intel'e ayrılmışsa 1 GB yapabilirsiniz.

Boşuna çabalama. Radeon 530 ile kullanıyorum. Kullanılmıyor. Çözümü yok. Son güncellemeler (2 sene önce Radeon 530 ile rahatça oynatıyordu) emülatörü batırdı.

Emülatör optimizasyon sorunlarına sahip ve yüksek sistemlerde bile olması gereken FPS'i vermiyor. Ben bu bilgisayarda GTA V'i en düşük grafikler ve en düşük çözünürlükte 50 FPS'te oynarken PUBG Mobile'ı merak edip indirdiğimde 20 FPS'leri zor görüyordum en düşük çözünürlük ve grafiklerde.

RAM'den dolayı olabilir. Ya da sanallaştırma bilgisayarınızda kapalı olabilir. Sanallaştırma BIOS üzerinden oluyor. Maalesef size yardım edemeyeceğim. AMD kullandığım için... Intel ve AMD farklı BIOS üzerinden işliyor. Ama internette Intel işlemci için daha çok bilgi var. Yani internetten 10 dk. da öğrenebilirsiniz.
Ya da isterseniz başka emülator kullanabilirsiniz (RAM düşükse) MEmu play gibi ama o zamanda pek hoşnut kalacağınızı söyleyemem.

RAM'den dolayı olabilir. Ya da sanallaştırma bilgisayarınızda kapalı olabilir. Sanallaştırma BIOS üzerinden oluyor. Maalesef size yardım edemeyeceğim. AMD kullandığım için... Intel ve AMD farklı BIOS üzerinden işliyor. Ama internette Intel işlemci için daha çok bilgi var. Yani internetten 10 dk. da öğrenebilirsiniz.
Sanallaştırma GameLoop'ta neredeyse hiç işe yaramıyor anlamadığım bir şekilde.

RAM 6 GB. Harici ekran kartı Intel HD Graphics. Onu nasıl ayarlayacağım.

- Masa üstünde boş bir alana sağ tıklayarak Radeon panelini seç ve giriş yap,
- Radeon panelinde menüden ayarları seç,
- Ayarlar menüsünde ise diğer ayarları (additional settings) seç,
- Güç ayarlarına gir,
- Burada (switchable Graphics application settings) değiştirilebilir grafik uygulama ayarlarıı seç,
- Listede istediğin oyunu bul yoksa manuel ekle yi seçerek ekle,
- Ve hangi grafik kartı ile çalıştırılmasını istiyor isen ayarını yap ve kaydet. (kaynak: Microsoft destek)

Geri
Yukarı