Çözüldü R5 PRO 4650G RX 6500 XT sistemde 144 Hz monitör 64 Hz gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

knox00000

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB DDR4 2133Mhz
Ekran kartı
AMD Radeon RX 6500 XT 4GB
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Merhaba, monitörüm 144 Hz gayet normal bir şekilde oyun oynarken birden "Sinyal Yok" uyarısı aldım. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda ekranım 64 Hz oldu ve Hz'yi değiştiremiyorum. AMD Radeon RX 6500 XT ekran kartı kullanıyorum, driverim güncel, monitörüm Display Port ile bağlı konuyu forumda arattım ancak önceki yazılar sorunumun çözümüne yardımcı olmadı.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    11,4 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.PNG
    2.PNG
    16,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDMI kablosu varsa onunla dener misiniz? Kaç HZ olduğunu yazın. Farklı kablo ile denediyseniz DDU ile sürücünüzü kaldırıp güncel RX 6500 XT WHQL sürümünü kurun.
HDMI kablosu varsa onunla dener misiniz? Kaç Hz olduğunu yazın. Farklı kablo ile denediyseniz DDU ile sürücünüzü kaldırıp güncel RX 6500 XT WHQL sürümünü kurun.

Maalesef elimde denemek için farklı bir kablo yok, monitörüm 144 Hz şu anda 64 ile çalışıyor ve değiştiremiyorum. Driver'ı silip WHQL sürümünü deneyeceğim.

Driver'ı silip yeniden yüklemem işe yaradı çok teşekkür ederim, Technopat'taki ilk forumum bu kadar hızlı çözüme ulaşacağımı düşünmüyordum.🙂

Geri
Yukarı