R6'da düşük GTX 1650 kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

folzark

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sorunumu kısaca anlatacak olursam: Ekran kartım GTX 1650. oyun ayarları yüksek-çok yüksek karışık ve Vulkan ile oynuyorum. Eskiden aldığım FPS değerleri minimum 100, ortalama 120 idi. Fakat şu anda maksimum 100 almaktayım. Bunun sebebinin ekran kartı kullanımından kaynaklandığına eminim, çünkü oyun esnasında ekran kartı kullanımım maksimum %70'i görmekte. Ortalama %60 sularında çalışmakta. Bunun sebebini bir türlü çözemedim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 10300H.
İşlemci kısmında hiç darboğaz yok sabit 3.3 GHz ile çalıştırıyorum ve o da %40 dolaylarında geziyor.

Başka oyunlarda da oluyor mu bu sorun.

Eğer olmuyorsa oyunun ayarlarını bir kontrol edebilirsiniz belki yanlışlıkla FPS'i kısıtlamışsınızdır.

Eğer olmuyorsa oyunun ayarlarını bir kontrol edebilirsiniz belki yanlışlıkla FPS'i kısıtlamışsınızdır.

Sadece R6 da mevcut ve maalesef ki 126 FPS'ye sabit şekilde oynuyorum. Ben, acaba Vulkan'dan kaynaklı mıdır diye düşündüm ama sizce olabilir mi böyle nir şey?

Sadece R6 da mevcut ve maalesef ki 126 FPS'ye sabit şekilde oynuyorum. Ben, acaba Vulkan'dan kaynaklı mıdır diye düşündüm ama sizce olabilir mi böyle nir şey?

Vulkan'dan kaynaklı olduğunu hiç sanmıyorum.

Kontrol ettiniz mi oyun ayarlarını.

Vulkan'dan kaynaklı olduğunu hiç sanmıyorum.

Kontrol ettiniz mi oyun ayarlarını.

Evet 126 FPS ile sabit, diğer oyunlarda ekran kartı kullanma gibi bir problem hiç yaşamadım. Sadece iki spesifik oyun dışında, birisi GTA 5 onda maksimum %70 kullanım değerini görmekteyim fakat 60 altına düşmediği sürece sıkıntı yok. Diğer oyun ise Warzone onda da kayda değer olmasa da çok arada %80 dolaylarına inip geri %95 dolaylarına çıkıyor.
Evet 126 FPS ile sabit, diğer oyunlarda ekran kartı kullanma gibi bir problem hiç yaşamadım. Sadece iki spesifik oyun dışında, birisi GTA 5 onda maksimum %70 kullanım değerini görmekteyim fakat 60 altına düşmediği sürece sıkıntı yok. Diğer oyun ise Warzone onda da kayda değer olmasa da çok arada %80 dolaylarına inip geri %95 dolaylarına çıkıyor.
Eklemeyi unutmuşum 126 FPS ile sabit derken FPS kilidi olarak sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı