R7 1700 ve GTX 1080 Ti sistem "No signal" hatası

Monkey D Garp

Kilopat
Yeni PC topladım ve kuruluma geçtim kurulumu bitirdikten sonra DisplayPort girişini ekran kartına bağladım fakat monitörümden No signal hatası alıyorum.

Sistem:
  • Asus ROG Crosshair VI Hero
  • G.Skill TridentZ 3200MHz RAM X2
  • Asus ROG Strix 1080 Ti OC
  • Samsung 950 Evo 250 GB
  • Corsair RM 750x
  • AMD Ryzen 7 1700
Tüm pin girişlerini yaptım sadece CPU 8+4 pin girişlerinde 4 pini takamadım CPU kablosunda sadece 8 pin var. Onun dışında tüm kabloları taktım.
Anakartın üzerinde Q Code kısmında 48 yazıyor ne kullanma klavuzunda nede internette bulamadım. Anakartın üzerindeki tüm fanlar aktif soracak olursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Emin olmadan konuşuyorum- İşlemci enerjisini 8 pinden karşılayabilir, 4 pin genelde daha stabil OC için ayrılmıştır fakat çoğu marka her iki bağlantınında yapılı olma gereksinimini şart koşarlar. Bu durumda PSU'nu değiştirmen gerekecek.

Görüntüyü stok soğutucuyu çıkarttıktan sonra sağladım F1 tuşuna basın ekranı gelip kalıyor. CPU_fan'ı takın diyor birde ben onu çıkarttıktan sonra görüntü aldım. Şu an sadece Q Code ye göre System Agent initialization after microcode loading hatası veriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı