R7 1700 ve RTX 3060 sisteme PSU ve kasa önerisi

espri_yok

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba MSI RTX3060 12 GB ekran kartı aldım önceden toplamış olduğum mevcut sisteme taktım ( anakart: MSI X370 Gaming Pro Carbon işlemci: Ryzen 7 1700 RAM: 16 GB DDR4 Corsair kasa: Cooler Master CM 690 NVIDIA Edition muhafazası : Amazon.com.tr içinde PSU var fakat kaçlık olduğunu bilmiyorum bir ibare yok yalan yanlış çok eskiden almama rağmen hatırladığım 600-700 diye aklımda kalmış ama pek ihtimal vermiyorum yanlış olabilir ) ekran kartımı bu sisteme taktım ilk açılışta BIOS ekranı çıkmaya başladı tekrar başlatınca normal başlıyor bir defa mavi ekran sorun ile karşılaştı hatası aldım PSU yetmiyor mu diye düşündüm ve yeni ve düzenli soğutmaya uygun bir kasa alsam diye düşündüm dahili PSU'lu ve kasa + PSU ne almalıyım sizce? Bütçe 2500-3000.

Dosya Ekleri

• IMG_5095[1].JPG
    IMG_5095[1].JPG
    230,9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran hata analizi bölümüne konu açarsanız arkadaşlar yardımcı olacaktır. Sorunun hemen kasa ve PSU olduğu yargısına varmak yanlış olabilir. Ancak önerirsem:

Veya:

PSU:

İlk olarak o işlemci o kartı besler mi?
Ben in değilim de soruyorum.
Ama bence o işlemci o kartı beslemez.
Mavi ekran hata analizi bölümüne konu açarsanız arkadaşlar yardımcı olacaktır. Sorunun hemen kasa ve PSU olduğu yargısına varmak yanlış olabilir. Ancak önerirsem:

Veya:

PSU:

Hocam bu işlemci bu kartı başarıyla besler mi?

Çözünürlüğe bağlı, 1080P'de beslemez. 2K'da belki az bir darboğaz olur, 4K'da olmaz.

O nasıl ya. HD de beslemez. 4K da mı besler. Neyse yine de beslemez.
Bence önce işlemci al.

O nasıl ya. HD de beslemez. 4K da mı besler. Neyse yine de beslemez.
Bence önce işlemci al.

Çözünürlük arttıkça yük ekran kartına gider, işlemci rahatlar bu sayede.

Geri
Yukarı