R7 1700X sisteme 6-7 bin TL arası ekran kartı önerisi

5500XT 4 GB-8 GB 2 versiyon cıkması ve bu 2 versiyon arasında performans farkı olması satısı etkiledi. 4 GB modeli 1650S'e rakip iken 8 GB versiyonu 1660S ile rakip idi. Tek secenek 8 GB cıksaydı cok daha iyi olurdu, yapmadılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı oyunlarda gözle görülür fark var dediğiniz gibi, aynı çipi kullanıp da 10 FPS gibi farklar olması çok komik bir durum gerçekten.
Zamanında 8 GB modelini kullanmıştım.

5500 XT alsa aslında darboğazda olmaz fakat 5500 XT istediği performansı verir mi arkadaşın.

Ben kullanıyorum RX 5500 XT 8 GB o işlemciyle güzel olurda bütçesi iyi olduğu için işlemciyi satsa daha iyiside olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı oyunlarda gözle görülür fark var dediğiniz gibi, aynı çipi kullanıp da 10 FPS gibi farklar olması çok komik bir durum gerçekten.
Zamanında 8 GB modelini kullanmıştım.

VRAM kaynaklı FPS farkı ozellikle RDR2 gibi cok VRAM isteyen oyunlarda yüksek ayarlarda fark daha da belirgin hale geliyor.

R7 1700X'in piyasası yok gibi bir şey, satması zor olmaz mı?

Önce bir tane R5 3600 alın sonrasını kalan bütçe ile ya da o zamana kadar 1700X satılırsa toplam bütçeye göre ekran kartı bakarız. Her türlü RX 6600'den biraz daha iyi bir şey alırsın.

RX 6600 alırsan o da yeterli olur ama daha iyisi gerekmiyor dersen.

R5 3600 alıp, Gpu olarak RX 580 almayı düşünüyorum zaten bilgisayarı 1 yıl daha kullanacağım sonrasında üniversiteye gideceğim.

R5 3600 alıp, GPU olarak RX 580 almayı düşünüyorum zaten bilgisayarı 1 yıl daha kullanacağım sonrasında üniversiteye gideceğim.

Bende RX 5500 XT 8 GB R5 3600 ikilisi var uyguna bulursanız RX 5500 XT'de iyidir aslında. RX 580 sağlamsa fiyatına göre gideri olur yine de.

Geri
Yukarı