R7 240 64 Bit vs. 128 Bit

@kasgar durumunuzu anlıyorum fakat cidden R7 240 alınmaz artık. Bütçeniz neyse belirtin daha iyisini önerelim.

300 ile 400 TL arası butçem var GTX 750 Ti'da alabilirim lakin sistemim gerçekten berbat.
Intel Core 2 Duo.
4 GB RAM.
9500GT
250W PSU.
PCI'e 2.0 (bu sıkıntı çıkarmaz 3.0'da takılıyor)
Bu sisteme uygun bir şey söylerseniz olur ama zor bende çok araştırdım takabileceğim tek kart bu.

@kasgar 400TL bütçenizi ekran kartına dökmek yerine eşit olarak dağıtmanızı öneririm. Anakartınızın tam bir şekilde marka modelini ve elinizde bulunan RAM'in üzerindeki kağıtta yazanları resimle belirtir misiniz?

@kasgar 400TL bütçenizi ekran kartına dökmek yerine eşit olarak dağıtmanızı öneririm. Anakartınızın tam bir şekilde marka modelini ve elinizde bulunan RAM'in üzerindeki kağıtta yazanları resimle belirtir misiniz?

Ben ayrıntılı yazayım en iyisi hepsini.
Gigabyt ga G31M ES2l Intel yonga seti.
Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz 3m.
4 GB DDR2 800MHz RAM.
250W büyük ihtimalle sertifikasız PSU.

Aliexpress üzerinden Xeon E5462 işlemci ve elinizdeki RAM'le aynı CL, MHz, voltaj, GB, DDR değerlerine sahip bir adet RAM daha almanızı önerir kalan parayla da sisteminize SSD alıp Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim.

Aliexpress üzerinden Xeon E5462 işlemci ve elinizdeki RAM'le aynı CL, MHz, voltaj, GB, DDR değerlerine sahip bir adet RAM daha almanızı önerir kalan parayla da sisteminize SSD alıp Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim.

Bak ben bu işlemciyi de gördüm almak istedim ama ya PSU'ya anakart karşı durdu anakartta 2 tane soket var 1 işlemci modla oluyor ama PSU yetersiz 2 ve ben buna kaç lira masraf ederim Allah bilir öncelikle bir PSU lazım ya direk bütçemin hepsini bitiriyor ya da bütçemden bile daha fazla geliyor e hani ben daha ekran kartı alacaktım daha işlemci alicaktım böyle olmuyor şu an R7 240'dan başka çarem yok ve bende 64 Bit ile 128 Bit arasında bir fark olur mu olursa 128Bit önerebileceğiniz güvenli bir site varmi diye sormak istedim.

Geri
Yukarı