R7 240 boşta 45 derece

Önderoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkaplanda sadece Steam'den CS:GO iniyor başka hiçbir şey açık değil. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi?

Dosya Ekleri

• ekran kartı.PNG
    ekran kartı.PNG
    135,8 KB · Görüntüleme: 150
Herhangi bir AAA oyun olur, hiç fark etmez. RX 570 Armor gibi bir kartın oyunlarda 50 derece civarında kalması imkansız. %100 fan ayarında çalıştırmak falan lazım, ki o halde bile kalacağını düşünmüyorum.

Bazı oynadığım oyunlar bunlar: The Division 2 Gold edision, PUBG, PUBG Mobile Lite, falan başkada varda aklıma gelmiyor evde değilim şu anda.

Laptop.
Windows 10 oyun bilgisayarım. Şu an laptopumdan yazıyorum.

Oynadığınız oyun isimleri değil, o kartın oyunlarda oyunlarda 60 dereceyi geçmemesi adına kanıta ihtiyacım var. Mantıken düşünsek madem bu kart oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor, MSI Gaming serisi oyunlarda 30-40 derecede çalışması falan lazım o halde. O kartın onlarca testini izlemişimdir, hiçbirisinde de 60 derece altında kaldığına şahit olmadım.

Otomatik fan ayarında, kasa kapağı kapalı şekilde sizden 15-20 DK boyunca herhangi bir oyun videosu bekliyorum kanıt için.

Bana konuştukça batıyorsunuz gibi geliyor?
Eki Görüntüle 603756

Anlamıyor musun laptopum Windows 8.1 oyun bilgisayarım Windows 10.
Oynadığınız oyun isimleri değil, o kartın oyunlarda oyunlarda 60 dereceyi geçmemesi adına kanıta ihtiyacım var. Mantıken düşünsek madem bu kart oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor, MSI Gaming serisi oyunlarda 30-40 derecede çalışması falan lazım o halde. O kartın onlarca testini izlemişimdir, hiçbirisinde de 60 derece altında kaldığına şahit olmadım.

Otomatik fan ayarında, kasa kapağı kapalı şekilde sizden 15-20 DK boyunca herhangi bir oyun videosu bekliyorum kanıt için.

Armor modelinin soğutması kötü diyenlerin kendi sistemlerinin soğutmaları kötü. Benim kasamın soğutması iyi olduğu için ısınma problemi falan yok. Video konusunda şu an evde değilim başka yerdeyim 2 ya da 3 gün sonra eve geleceğim unutmassam atarım video.

Arkadaşlar H100I RGB Platinum SE kullanıyorum. Boşta 43-45 derece yükte ise 59-61 derece işlemci sıcaklığım var. Ekran kartı olarak da MSI Gaming Z 2070 kullanıyorum. Fan ayarı %70'de çalışıyor. Call of Duty Modern Warfare oynuyorum. Her şey açık Full ayarda 58-61 derece. Kasamda da 6 adet fan var nasıl oluyorda bu arkadaşın sistem bu kadar soğuk çalışıyor.

Konuyu hortlatayım şu anda boşta 37 derece ekran kartı üstelik otomatik fan ayarında.
Muhtemelen gündüz odaya çok fazla güneş vurduğu için 45-46 dereceleri gördü.
Kasanın havalandırması kötü bence. Bende RX570 var yükte 60 dereceyi bile zor görüyor Antalya'da olmama rağmen bir de o beğenmediğiniz soğutması kötü dediğiniz MSI Armor modeli.

Kasanın yan kapağı açık havalandırma sıkıntısı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı