3600X boşta 45 derece

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
3600x işlemciye sahibim ve boşta sıcaklığı 44-47 arasında geziyor. Bulunduğum şehirde hava sıcaklığı 39 derece.
Güç seçeneğim "Nihai Performans" olarak seçili ve soğutucu olarak kule tipi dark x126 kullanıyorum.

Sizce değerler normal mi ?

İstanbul şuan 27 derece ve internette gezinirken işlemci sıcaklığım 30-45 arası (30 dereceden 45 dereceye bir saniyeliğine fırlayıp düşüyor). Bence 39 derece olan bir havada boşta 44-47 kötü değil. Ama yük altında kaç derece olduğunu da belirtsen daha sağlıklı yorum yaparız.

Yükte 70 üstüne çok nadir çıkıyorum hocam.
70 çok da yüksek bir sıcaklık değil diye düşünüyorum. Ama yük dediğiniz oyunsa biraz yüksek denebilir bence. Mesela ben dün yayın açtığımda (işlemciyi oldukça fazla kullanan bir iş) 69 dereceyi görmüştüm. Çok kaliteli olmayan bir sıvı soğutma kullanıyorum. Sen de alabiliyorsan kaliteli bir sıvı soğutmayla bence daha serin kullanırsın. En azından kafan rahat eder.

70 çok da yüksek bir sıcaklık değil diye düşünüyorum. Ama yük dediğiniz oyunsa biraz yüksek denebilir bence. Mesela ben dün yayın açtığımda (işlemciyi oldukça fazla kullanan bir iş) 69 dereceyi görmüştüm. Çok kaliteli olmayan bir sıvı soğutma kullanıyorum. Sen de alabiliyorsan kaliteli bir sıvı soğutmayla bence daha serin kullanırsın. En azından kafan rahat eder.
Yükten kastınız oyunsa oyun yük değildir. Günlük kullanımda 70 üstüne çıkmaması yeterli ama.
AIDA64'de 5 dakikalık bir test yapıp değerleri sizinle paylaşayım.
Yükten kastınız oyunsa oyun yük değildir. Günlük kullanımda 70 üstüne çıkmaması yeterli ama.
Hocam AIDA64 haricinde önerebileceğin bir CPU Test programı var mı ?
AIDA64'de Stability Test: Failed gibi bir hata alıyorum.
Prime95, 5 dakikalık bir test yaptım hocam 3.8 mhz'de 59 derecenin üzerine çıkmadı.
https://img510.yukle.tc/images/6204asdasdasd.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı