R7 240 düşük FPS

İntexplorer55

Hectopat
Arkadaşlar niye böyle bilmiyorum eski ekran kartım 9500GT ve ölü bir kart olmasına rağmen, R7 240'ı taktığımda aşırı düşük FPS almaya başladım.
Driverları vs, yüklü bir diğer garip olay ise 75 Hz yapamıyorum, 9500GT'de yapabiliyordum, ancak değişmiyor

İşlemcim= Pentium E6300

RAM= 2x2= 4 GB RAM

PSU= 300W bestec

Sıcaklık değerleri yük altındayken 55 dereceye zar zor ulaşıyor

Yüksüz aldığı derece ise 37-38

Neden kaynaklanıyor olabilir? Ne yapmam gerekiyor?

Ve şunu anladım oyundayken ekran kartı maksimum %15'ini falan kullanıyor.

Dosya Ekleri

• ddd.PNG
    ddd.PNG
    1,9 KB · Görüntüleme: 33
Sistemde darboğaz var. R7 240 çok da güçlü bir kart değil fakat bu işlemciler düşük kalıyor. E6800 ile bende uzun süre darboğaz yaşayarak kullandım. Maalesef yapacak bir şey yok. Oyunda grafik yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Kartın sıcaklık değerleri iyi bir sorun yok. 300W PSU bu sisteme yeter. Monitörün Hz konusu ise,
AMD Radeon Software ekran ayarlarından özel çözünürlük ekleyip 75 Hz olarak ayarlamayı dene.

Sistemde darboğaz var. R7 240 çok da güçlü bir kart değil fakat bu işlemciler düşük kalıyor. E6800 ile bende uzun süre darboğaz yaşayarak kullandım. Maalesef yapacak bir şey yok. Oyunda grafik yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Kartın sıcaklık değerleri iyi bir sorun yok. 300W PSU bu sisteme yeter. Monitörün Hz konusu ise,
AMD Radeon Software ekran ayarlarından özel çözünürlük ekleyip 75 Hz olarak ayarlamayı dene.
Aynen öyle. Ama arkadaş diyelim Q serisinden bi işlemci aldı ver darboğazı iptal etti ozaman PSU yeter mi ? Bildiğme göre 90 W değeri var Quad Core CPU larda.

Tamamdır, şu an eski ekran kartıyla kullanıyorum, Q9550 veya Q9650 alıp takıp öyle kullanacağım. Hz olayını denemiştim bir türlü 75 hzi kabul etmiyor, etse bile görüntüde bayağı bir bozulma oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı