R7 240 E4600 işlemci darboğazı sisteme zarar verir mi?

hzmendel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. E4600 2.40 GHz işlemcime R7 240 ekran kartı taktım. Şu an darboğaz yaşıyorum. Anakart ve işlemci yenileyene kadar 2-3 ay böyle kullansam problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma dışında bir zarar olucağını düşünmüyorum ancak diğer kullanıcılarında yorumlarını dikkate almanı öneririm. Kaçırdığım bir durum vardır belki

İşlemci normalden fazla kullanıldığı için sıcaklığı artar. Ama korkmanıza gerek yok. Sorun olmaz. Oyun oynarken MSI Afterburner ile sadece CPU sıcaklığınıza baksanız yeterli. 90 dereceye yaklaşmasın en fazla 80-85C.

Yaklaşırsa CPU fan kontrol programları ile ayarlayınız. Kasa içi hava akışını kontrol ediniz. Tekniğine uygun termal macun yenilemesi yapın ve CPU fanını tozlardan arındırın.

O işlemci o ekran kartına nasıl darboğaz yapıyor acaba.
O işlemci o ekran kartına nasıl darboğaz yapıyor acaba.
O ekran kartı 2013 yapımı, DX12 destekliyor. E4600 ise 2007 de çıkmış ve 2 çekirdekli lanet olası bir işlemci. Aynı sistem bende de vardı. Çekmediğim çile kalmadı darboğaz yüzünden. 1 sene sonunda 775e dönüştürülmüş modlu 4 çekirdekli Xeon E5430 aldım. Şuan GTA 5 orda ayarlarda, full çözünürlükte 63 fps alıyorum.

O ekran kartı 2013 yapımı, DX12 destekliyor. E4600 ise 2007 de çıkmış ve 2 çekirdekli lanet olası bir işlemci. Aynı sistem bende de vardı. Çekmediğim çile kalmadı darboğaz yüzünden. 1 sene sonunda 775e dönüştürülmüş modlu 4 çekirdekli Xeon E5430 aldım. Şuan GTA 5 orda ayarlarda, full çözünürlükte 63 fps alıyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim içime su serptiniz ben ilk seferde ekran kartımda problem var sanıyordum en kısa sürede işlemcimi ve anakartımı değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı