R7 240 için önerilen OC ayarları nedir?

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, az önce R7 240 kartımla Overclock'u önce 800 MHz'den 1000 MHz'ye yükselttim. Bunda hiçbir sorun olmadı (ekranda bozukluk, karıncalanma vs.). Fakat 1000 MHz'den 1340 MHz'ye yükselttiğim zaman 5-6 saniye sonra ekran mor pikseller çıkartmaya başlıyor ve bilgisayarımı kapatıp açana kadar öyle kalıyor. Sizce 1000 MHz'den 50 ya da 100 MHz yükseltirsem aynı şey başıma gelir mi?

Fakat 1000 MHz'den 1340 MHz'ye yükselttiğim zaman 5-6 saniye sonra ekran mor pikseller çıkartmaya başlıyor ve bilgisayarımı kapatıp açana kadar öyle kalıyor.
+50 50 yükseltin gözleyin sorun yoksa devam edin sorun olursa bir önceki kadar yükseltin gözleyin sorun yoksa kalsın orası iyidir. Isılar önemli çok yükselmesin.

+50 50 yükseltin gözleyin sorun yoksa devam edin sorun olursa bir önceki kadar yükseltin gözleyin sorun yoksa kalsın orası iyidir. Isılar önemli çok yükselmesin.

Isı tarafında hiçbir sorunum yok. Max 61 dereceyi gördüm şu ana kadar.

1050 MHz'ye çıkardım hiçbir sorun çıkarmadı ama 1100'e çıkaramıyorum. Sürekli 800 MHz'ye sıfırlayıp duruyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı