R7 240 için ucuz işlemci önerisi

AYYILDIZ TİM

Kilopat
Yer
NİĞDE
Daha fazla  
Meslek
PÖH
MSI R7 240 ekran kartı almıştım 1 ay önce. Şu anki işlemcim Celeron G1610 2.60 GHz.
GTA 5, Zula gibi oyunlarda aşırı darboğaz yaşatıyor.
Sizden ricam bu ekran kartını ucu ucuna besleyebilecek LGA 1155 işlemci tavsiye eder misiniz?
Sistem:
-Ekran kartı: R7 240.
-Anakart: ECS H61 H2 MV.
-RAM: 4 GB DDR3 1600 MHz.
-PSU: 250 Watt.
-Monitör: Casper 1366*768.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu alın fakat PSU yeter mi bilemem açıkçası. Fakat bu işlemci gayet güçlüdür, ucu ucuna da değil, tamamıyla besleyebilir. Çünkü aynı işlemci ve ekran kartı bende de var. :) PSU yetmeyebilir ama dediğim gibi. Bütçe varsa PSU da önereyim.

Bunu alın fakat PSU yeter mi bilemem açıkçası. Fakat bu işlemci gayet güçlüdür, ucu ucuna da değil, tamamıyla besleyebilir. Çünkü aynı işlemci ve ekran kartı bende de var. :) PSU yetmeyebilir ama dediğim gibi. Bütçe varsa PSU da önereyim.
Hocam öncelikle teşekkürler.
Psu yetiyor 1 aydır kullanıyorum cryses 3 gibi oyunda Ekran kartını da işlemciyi de yoruyorum kapanma gibi bir durumda karşılaşmadım.
Peki bir sorum daha olacaktı
Önerdiğiniz; Intel Xeon E3 1220
Aynı fiyata Ali express:Intel core i3 3240
Sizce hangisi?

Hocam öncelikle teşekkürler.
Psu yetiyor 1 aydır kullanıyorum cryses 3 gibi oyunda Ekran kartını da işlemciyi de yoruyorum kapanma gibi bir durumda karşılaşmadım.

Çünkü o işlemcinin TDP değeri 55W ve bu işlemcinin 80W. O yüzden yetmeyebilir dedim, bu işlemciyi alacaksan PSU almaya hazır ol.
Peki bir sorum daha olacaktı
Önerdiğiniz; Intel Xeon E3 1220
Aynı fiyata Ali express:Intel core i3 3240
Sizce hangisi?
Tabii ki attığım Xeon fakat o işlemci de bu kartı rahatça besleyebilir. Ve TDP değeri aynı. Ayrıca o anakart 3.nesil işlemcileri de destekliyor. Yani alabilirsin. Karar senin. PSU masrafından kaçarsın i3'ü alarak.

Çünkü o işlemcinin TDP değeri 55W ve bu işlemcinin 80W. O yüzden yetmeyebilir dedim, bu işlemciyi alacaksan PSU almaya hazır ol.

Tabii ki attığım Xeon fakat o işlemci de bu kartı rahatça besleyebilir. Ve TDP değeri aynı. Ayrıca o anakart 3.nesil işlemcileri de destekliyor. Yani alabilirsin. Karar senin. PSU masrafından kaçarsın i3'ü alarak.
Onu düşünmedim açıkçası 😊
O zaman bir de sizden psu önerisi alsam ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı