R7 240 kaç Hz görüntü destekler?

Further Away

Decapat
Black Friday indiriminde "İnventus'un" yapmış oldugu, harika indirim sayesinde (ViewSonic XG2401)-1100TL gibi cuzi bir fiyattan satılıyordu. Benim de ekranım vasat oldugundan, artık gözlerimin yorulmasını istemediğim için sipariş verdim fakat MSI R7 240 ekran kartım var, bu ekran kartı 720P'de 120 Hz gösterebilir. 1080P'de 60 Hz gösterebilir diye bir şey duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bi ara bende kullanıyordum ekran kartını. 1080p monitörde düşük ayarlarda bile çoğu güncel oyunda 60fps den yukarıyı görmüyorsunuz zaten. Ama oyun harici ekranı kasdediyorsanız (120hz / 1920*1200 dvi max.) böyle hatırlıyorum.

DisplayPort ile 144Hz alabilirsiniz, HDMI ise 120Hz veriyor olması lazım eğer kartınızda DisplayPort varsa öneririm HDMI'dan daha iyi görüntü alırsınız. CS:GO gibi oyunlarda 144+ FPS alabileceğiniz için kartınızı ve ekranınızı tam performansta kullanabilirsiniz.

DisplayPort ile 144Hz alabilirsiniz, HDMI ise 120Hz veriyor olması lazım eğer kartınızda DisplayPort varsa öneririm HDMI'dan daha iyi görüntü alırsınız. CS:GO gibi oyunlarda 144+ FPS alabileceğiniz için kartınızı ve ekranınızı tam performansta kullanabilirsiniz.

Evet, elimde ki iyi bir hdmi kablosu ile taktıgımda 120hz aldım. Ekran kartım şuanlık kötü ileride bütçeme göre rx560 - 570 almayı düşünüyorum.
O kartın herhangi bir oyunda 144 FPS verebileceğine dair şüphelerim var :D Bende de var oradan tahmin ediyorum.

Evet maalesef... Zaten ben bu ekranı ilerisi için aldım ve de çokta beğendim açıkcası.. Ekran ayarlarını yaptıktan sonra çok tatlı oldu görüntü ve renkler..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı