R7 240 Msi AfterBurner O.C ve Değerlendirme

kxz7cfg899

Kilopat
Yer
İstanbul/Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar geçen günlerde R7 240 4 GB aldım. Marka olarak Sapphire tercih ettim hem sessizlik hemde güç konusunda ayrıca tek 4 GB model onda vardı. :D

Şimdi gelelim sistem özelliklerime ;

AMD Athlon xII 7750 Black Edition İşlemci 2.7 GHZ

Ecs A790GMX-A Anakart DDR 2

Kingston 2x2 GB RAM + Corsair 2 GB RAM Toplamda 6 GB RAM

Sapphire R7 240 4GB Ekran kartı

Everest Güç Kaynağı 350 W

AOC 18.5 inç 1366x768 monitör
---------------------------------------------------------------------------------------

Ekran kartı overclock değerlerim ;

Core Clock 950 Mhz

Memory Clock 1000 Mhz

Gpu Temp. 40 derece ortalama

Fan otomatikte kendi ayarlıyor hızı
---------------------------------------------------------------------------------------

Sonuç : Lol onarken en fazla 58 dereceyi gördüm bunun nedeni de arkada aynı zamanda GTA V kuruyor olmamdı sıcaklık değerleri iyi gibi gözüküyor. Stabil olarak çalışıyor ekranda bozulma vs. yaşamadım. Çoğu kişinin soracağı soruyu da cevaplayayım nasıl değerleri sınıra getirdin ? Yavaş yavaş arttırarak son kademeye ulaştım. Örneğin 750 normal hızı 780 yaptım memory hızını hatırlamıyorum. Onu da 30 arttırdım öyle öyle yaptım, kart çok sessiz tabi markadan markaya değişebilir. Ayrıca 4 GB olması yeni nesil oyunları çok rahat kaldıracağı anlamına gelmese de GTA V oyununda ayarları sonlayacağım. Umarım sıkmamışımdır canınızı, yarın GTA V testine sokacağım O.C'li ve O.C siz halini. Şu anda yüzde doksan bir civarlarında bitince sizlere sonuçları atacağım. İstediğiniz test vs. olursa eğer yazın lütfen daha fazla uzatmayayım en iyisi. :D

Arkadaşlar ne yazık ki WİNDOWS DEFENDER GTA V'in dosyalarını virüs olarak algıladı ve sildi. Durduramadım sonuç olarak sizleri hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim. ;(

Dosya Ekleri

• MSI AFTERBURNER II.jpg
    MSI AFTERBURNER II.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı