R7 240 oyunda görüntü gitme sorunu

Enis Topsakal

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken 1-2 saat sonra ekranda görüntü bir anda gidiyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda görüntü geliyor. Ekran kartı fanı düzgün çalışıyor ayrıca ısınma sorunu olduğunu da düşünmüyorum. Ekran kartı sürücüsü güncel .Oyunlarda çok darboğaz sıkıntısı olmasa da, işlemci kullanımı 95-99 aralığında. İşlemciyle ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Güç kaynağım 300W. Güç kaynağı sorun yaratıyor olabilir mi ?
  • Anakart: Asus P5KPL-CM
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
  • RAM: 800MHz 4GB (2x2) DDR2
  • Ekran karti: R7 240
  • İşlemci: Intel Pentium E5200
  • Power Supply: Bross ATX-300
  • HDD: Samsung 250GB 7200rpm
  • DVD sürücüsü : LG CD/DVD RW

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bi ekranda deneyebilir misiniz makineyi ? Bir de R7 240'ı başka makinede deneyin.
Eğer diğer ekranda da görüntü giderse sorun karttadır, eğer görüntü diğer ekranda gitmezse ve çalışan bir makinede ekran kartınızı deneyip sorun olmazsa kendi monitörünüzde sorun vardır.

Başka bi ekranda deneyebilir misiniz makineyi ? Bir de R7 240'ı başka makinede deneyin.
Eğer diğer ekranda da görüntü giderse sorun karttadır, eğer görüntü diğer ekranda gitmezse ve çalışan bir makinede ekran kartınızı deneyip sorun olmazsa kendi monitörünüzde sorun vardır.
Yorumun için sağol ama Şuan bunu deniyemem . kartı 2. El olarak 4-5 hafta önce aldım son 1 haftadır bu sıkıntı ortaya çıktı .

Güç kaynağını atmayı unutmuşum

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-11-06-13-14-59-460.jpeg
    Screenshot_2016-11-06-13-14-59-460.jpeg
    67,7 KB · Görüntüleme: 77
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı