R7 240 Oyunlarda Düşük FPS

• Konuyu başlatan Lox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 280

Lox

Kilopat
Daha fazla  
Bir süre önce konu açarak mevcut sistemimdeki ekran kartını yükseltmeye gitmiştim. Verilen öneriler üzerine ATI HD 4600 1 GB ekran kartımı, MSI R7 240 64 Bit 2 GB LP ile değiştim. Fakat oyunları Low'da bile rahat oynayamamaktayım. Driver'larım güncel fakat sorunu çözemiyorum. ETS 2'de 17 FPS, FarCry Primal'da 11 FPS gibi Low ayarlarda bile akıcı oynayamıyorum.
Mevcut sistemim:
  • i3 540 3.07 GHz
  • MSI R7 240 64 Bit 2 GB lp.
  • 4 GB RAM.
  • Foxconn HV55MX.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB ram ile maalesef bu dediğiniz oyunları oynamak güç. En azından bir 4 GB ram daha almanız daha iyi olur. Ancak bu sistemde CS:GO oynanabilir.

Bir süre önce konu açarak mevcut sistemimdeki ekran kartını yükseltmeye gitmiştim. Verilen öneriler üzerine ATI HD 4600 1 GB ekran kartımı, MSI R7 240 64 Bit 2 GB LP ile değiştim. Fakat oyunları Low'da bile rahat oynayamamaktayım. Driver'larım güncel fakat sorunu çözemiyorum. ETS 2'de 17 FPS, FarCry Primal'da 11 FPS gibi Low ayarlarda bile akıcı oynayamıyorum.
Mevcut sistemim:
  • i3 540 3.07 GHz
  • MSI R7 240 64 Bit 2 GB lp.
  • 4 GB RAM.
  • Foxconn HV55MX.
işlemcin ekran kartını besleyemiyor sanırım. i3 540 en düşük işlemcilerden birisi. Ayrıca ramin düşük 8 yapabiliyorsan yap ama para yetmez diyorsan 6 da yapabilirsiniz. :)

2x2 GB RAM'leri 8 yapabilirim. İşlemci olarak ne önerirsiniz? Yalnızca işlemci için 300 TL kullanabilirim.
Bu yükseltmeleri yaptığımda oyunları rahatça oynayabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı