R7 240 için işlemci ve RAM tavsiyesi

Bütçe
500

Lox

Kilopat
Daha fazla  
MSI R7 240 64 Bit LP ekran kartı aldım. Fakat oyunlarda düşük FPS sorunu yaşıyorum. ETS 2'de 20, Far Cry Primal'da 12 civarında. ETS 2 gibi bir oyunda bile böyle düşük bir FPS neden olabilir? Eğer sorun işlemci ve RAM yetersizliğiyse önerilerinize çok ihtiyacım var.
Mevcut sistemim:
  • Foxconn H55mxv.
  • Intel i3 540 3.07.
  • 4 GB RAM.

Oyun içi sıcaklık değerleri neler? Ve oyun içi değerleri söyleyin. Normal bir şey değil.
Ekran kartı maksimum 50 dereceyi görüyor. ETS 2 Normal ayarlar Far Cry ise Low ayarlarda bu FPS i vermekte. Ekran kartını alınca düzeleceğini düşünmüştüm fakat bir problem var anlayamadığım.

Biraz inceledim. Far Cry Primal ile O FPS normal. Yüksek ayarlarda 30 FPS alıyor mu bir dene. Eğer daha da düşüyorsa, normal.
12 FPS i Low ayarlarda vermekte şuan. 50 derece sıcaklığa ulaşıyor ekran kartı ve yüzde yüz kullanımda görünüyor sürücü yazılımında. Ben 30 u Lowda görsem yeterli :D

Sistem yetmemesinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Bu durumda neyi yükseltmeliyim peki? Bu FPS düşüşü işlemciyle de alakalı olabilir mi? Ekran kartı sürücü yazılımında ekran kartının oyunlarda %100 kullanıldığını görüyorum. Bu durumda işlemci FPS düşüşüne sebep oluyor diyebilir miyiz?

İkisi de %100 kullanılıyor ise sistem yetmediğine kanaat getirilir. Ve o işlemci de maksimum R7 260X besliyor. Güncel bir sisteme geçmek en iyisi olur senin için. Para biriktir.
İşlemci kullanımı oyun içindeyken %48 şuan malesef yeni bir sistem alacak gücüm yok. Bu karantina günlerinde de elimdeki sistemi biraz daha iyi yapmak mecburiyetindeyim. Eğer bu kullanım gayet normalse ve yalnızca RAM i yükseltmen yeter diyorsanız 8 gb 1600 mhz CL10 RAM alıp mutlu mesut yaşayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı