R7 240 Reballing İşlemi Ne kadar Tutar?

mertkaplandar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Daha önceki konumda elimde bir ASUS R7 240 2 GB ekran kartı olduğunu ve ekrana görüntü gelmediğini söylemiştim.

Bu gün yerel bir bilgisayarcıya gittim. Bana ekran kartına reballing işlemi yapılması gerektiğini söyledi.
Ne kadar tutar deyincede minimum 150 TL gibi bir fiyat olur. Duruma göre fiyat değişir dedi.

Sorum şu; sizce bu fiyata R7 240 yaptırmak doğru mudur?

150 TL ye reball işlemi yaptırırsın, 6 ay sonra yine cihaz sorun çıkarmaya başlar.
Daha önceleri Casper TW7 model laptopumu 3 defa Reball yaptırmıştım, üçünde de chip arızası verdi.

Arkadaşlar merhaba.
Daha önceki konumda elimde bir ASUS R7 240 2 GB ekran kartı olduğunu ve ekrana görüntü gelmediğini söylemiştim.

Bu gün yerel bir bilgisayarcıya gittim. Bana ekran kartına reballing işlemi yapılması gerektiğini söyledi.
Ne kadar tutar deyincede minimum 150 TL gibi bir fiyat olur. Duruma göre fiyat değişir dedi.

Sorum şu; sizce bu fiyata R7 240 yaptırmak doğru mudur?

Geleceği garanti değil 150 lira saçma bir masraf olur yeni bir kart almanızı öneririm.

150TL için değmez. Ayrıca yapan arkadaş düzgün yapmazsa 1 sene bile geçmeden yine kart çalışmaz. En azından 200-300TL daha koyup R7 360/370 alabilirsiniz.

Böyle tamire verilecek paranın değmeyeceği durumlarda, ki değse bile hiçbirine güvenip de bir işlem yaptırtmam, kendim uğraşırım sorunu çözmeye.
6 senelik R9 280 kartım 3 ay önce aynı şekilde önce bozuk görüntü vermeye, sonrasında hiç vermemeye başladı. Belleklerde çatlak lehimden şüphelenip gözümü kararttım, fırınladım kartı. Bana mısın demiyor üç aydır.

Ben R7 265 Ekran kartımın reballing işlemi için bilgisayarcıya 150 TL ödeme yapmıştım, ama senin o kart için değmez zaten. Sistemine uyan yeni bi' kart almanı tavsiye ederim. R7 240 için Reballing işlemi gereksiz masraf olur senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı