R7 240 sinyal yok hatası

zeusson

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, beni idare etmesi için arkadaşımdan R7 240 ekran kartı aldım. Ekran kartı arkadaşımın bilgisayarında stabil çalışıyor ancak benim kendi bilgisayarıma takınca görüntü gelmiyor ve sinyal yok yazıyor. Ekran kartını denerken 2 defa görüntü bilgisayarı açıktan 4-5 dakika sonra geldi ikisinde de sürücü yüklerken ekran gitti. Görüntü gelmeyen durumların hepsinde bilgisayar çalışıyor. Kendi ekran kartımı taktığım da yine görüntü geliyor ve bilgisayar stabil çalışıyor.
Sistem:
i3 4150 Intel.
H81H3-M4 Casper anakart.
4 GB DDR3 1600 MHz RAM.
250W PSU.
Format atma, ddu ile sürücüleri silme gibi yolları denedim.

Chipset sürücüsünün kurulu olmadığı durumlar ekran kartı sürücüsü hata verebilir kurulum esnasında, H81 chipsetin sürücüsünü yüklemeyi dener misin? Eğer tanımlanamayan PCI-e aygıtı var ise chipset sürücüsünü kurmak sorunu çözebilir.

İşletim sistemi olarak Windows 10 yok, Windows 7 64 bit sürüme kadar sürücü var.

İnternette 200W PSU ile çalıştığı söyleniyor. 250W kesin olarak yeterli değil mi?

PSU ile alakası yok, sisteme yük gitmiyor bu durumda. Kaldı ki yük gitse bile yeterli gelir PSU.

Chipset sürücüsünü yüklemek işe yarayabilir.

Güzel, olmadı Lenovo'nun sitesindeki sürücüyü de deneriz. Gelişmeleri haberdar etmeyi unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı