R7 240 Sistem Uyumu

SemiSadicc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım biraz oyunda falan kasıyor ben de biraz 500-600 tl bütçeyle biraz güçlendirmek istedim. Parçaların uyacagını düşünüyorum siz de bakarsanız sevinirim veya onu alma bunu al falan da derseniz de iyi olur :)
Şu anki pc özelliklerim: (anakart yüzünden kaybediyom biraz :p)
Anakart: foxconn g31mxp (anakart kalacak ya da öneri anakart söyleyebilirsiniz bulamadım
ben.)

Ekran Kartı::Nvidia Gt220 DDR3 1G(Bunu R7 240 4GB 128 Bit GDDR3 ile değiştirmek istiyorum uyar mı?)
Ramlar:4GB Ram
İşlemci: DualCore Intel Core 2 Duo E6550(Bunu yine 2 Duo işlemci takmayı planlıyorum fakat E6550 değil.
E8400 ile değiştirmek istiyorum.)
PSU:240W lık Bir CPU (Gerekirse 400 500W bir CPU alabilirim.)

Toplam: 500 650 tl arası bir şey yapıyor bunlar dediğim gibi birbirlerine uyar mı, uymaz mı ya da
daha iyi alabilceğim uydurabileceğim bir şey var mı?
Yardım eden arkadaşların hepsine şimdiden teşekkürler.
Oynadığım oyunlar:
CS GO, minecraft, league of legends, dota2, smite tarzı oyunlar oynuyorum...
(İlerki zamanda da kasanın dışını değiştirmek istiyorum. 7-8 yıllık kasa biraz eskidi sanki :d (Biraz da kırıldı :p)
Tekrar teşekkürler ilgilengiğiniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım biraz oyunda falan kasıyor ben de biraz 500-600 tl bütçeyle biraz güçlendirmek istedim. Parçaların uyacagını düşünüyorum siz de bakarsanız sevinirim veya onu alma bunu al falan da derseniz de iyi olur :)
Şu anki pc özelliklerim: (anakart yüzünden kaybediyom biraz :p)
Anakart: foxconn g31mxp (anakart kalacak ya da öneri anakart söyleyebilirsiniz bulamadım
ben.)

Ekran Kartı::Nvidia Gt220 DDR3 1G(Bunu R7 240 4GB 128 Bit GDDR3 ile değiştirmek istiyorum uyar mı?)
Ramlar:4GB Ram
İşlemci: DualCore Intel Core 2 Duo E6550(Bunu yine 2 Duo işlemci takmayı planlıyorum fakat E6550 değil.
E8400 ile değiştirmek istiyorum.)
PSU:240W lık Bir CPU (Gerekirse 400 500W bir CPU alabilirim.)

Toplam: 500 650 tl arası bir şey yapıyor bunlar dediğim gibi birbirlerine uyar mı, uymaz mı ya da
daha iyi alabilceğim uydurabileceğim bir şey var mı?
Yardım eden arkadaşların hepsine şimdiden teşekkürler.
Oynadığım oyunlar:
CS GO, minecraft, league of legends, dota2, smite tarzı oyunlar oynuyorum...
(İlerki zamanda da kasanın dışını değiştirmek istiyorum. 7-8 yıllık kasa biraz eskidi sanki :d (Biraz da kırıldı :p)
Tekrar teşekkürler ilgilengiğiniz için.
Ekran kartı alsan yeter sadece 4 GB gerek de yok. R7 250X alabilirsin onun yerine. Psu biraz arttırmanda fayda var aksi halde kaldırmaz ekran kartın. İşlemciye gelirsek boşa masraf yapmış olursun.

Ekran kartını alıp PSU' unu değiştirmen yeter eğer ileride yeni sistem toplayacaksan PSU' unu 550-600W civarı kaliteli birşey almanı öneririm. İşlemciyi elleme biraz OC yaparak söylediğin oyunlarda seni idare eder.

Aynı sisteme sahiptim atıp yenisini aldım :D anakartın R7 240' ı çalıştırmama olasılığı olduğu için eski sistemi satıp yeni bir sistem almalısınız diye düşünüyorum.;)

Benim ekran vga girişli o yüzden r7 240 almayı planlıyorum. Eminsiniz değil mi abiler bu sisteme alabileceğim daha iyi bir şey yok ekran vga bide onun için para harcamak istemiyorum.
Zaten 3-4 sene sonra bi pc alcam bunu şimdilik geçinme amaçlı yapıyorum. Bide kaç fps farkı olur ortalama ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ekran vga girişli o yüzden r7 240 almayı planlıyorum. Eminsiniz değil mi abiler bu sisteme alabileceğim daha iyi bir şey yok ekran vga bide onun için para harcamak istemiyorum.
Zaten 3-4 sene sonra bi pc alcam bunu şimdilik geçinme amaçlı yapıyorum. Bide kaç fps farkı olur ortalama ?
150 alırsın ortalama düşmelerde yaşarsın tabi akıcılık açısından sorun yok ama.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı