R7 240 sistemin aniden donup dikey çizgiler oluşturması

AhmetAlonee

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım bir süredir oyun oynarken donuyor ve ekranda dikey şeklinde çizgiler çıkıyordu arkadan da oyunda oluşan son ses tekrarlanıyordu. Bunun üzerine işlemci sıcaklığıma baktım boşta 34 derecelerdeydi. HWMonitor ile test ediyorum ve cores yazan yerdeki derece 76 derecelere kadar çıkıyor. Ekran kartı sıcaklığımı FurMark testiyle test ettiğimde 88 derecelere çıktığını gördüm, fanının düzgün çalışmadığını fark ederek fanı değiştirip termal macunu yeniledim ve sabit 65 derecelerde takılıyordu. 1 2 gün düzeldiğini sanmıştım ama az önce yine oldu. RAM'larimi tek tek test ettim ve yine durum aynı. RAM'lerimi daha önceden test etmiştim, error vermemişti.

Sistem:
  • Anakart: Gigabyte GA-F2A88XM-D3H
  • İşlemci: AMD X4 840
  • RAM'ler: 4 GB 1333 MHz kington 4 GB 1600 MHz HyperX
  • Ekran Kartı: AMD R7 240
  • SSD: Crucial 240 GB (daha önceden de aynı sorunla karşılaştığımda SSD'imin sıcaklığı 80 derecelere çıkıyordu bende garantiye yolladım yenisi geldi şu an 30 derecelerde)
  • HDD: Toshiba 500 GB
  • Power Supply: 350 Watt Everest

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-14 at 16.20.43.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-14 at 16.20.43.jpeg
    92,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırın. Daha sonra 21.3.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.
Duruma göre yazarsınız.

Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırın. Daha sonra 21.3.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin.
Duruma göre yazarsınız.

Dediğinizi yaptım şimdilik bir sorun gözükmüyor.

Tamamdır. Bir müddet kullanın. Sorun olmazsa bildirin.

Fazla güç tüketimi olan bir kart değil fakat PSU kaynaklı da olabilir. Farklı bir PSU ile de deneyebilirsiniz. Temiz kurulum yapıp WHQL sürücüyü kurup deneyebilirsiniz. Yine de olmazsa, ekran kartı için arıza tespiti gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı