R7 240 Sistemin Yük Altında Kapanması

TolgaB36

Kilopat
Merhaba arkadaşlar 1 gün önce WD 1 TB Hard Disk aldım. Windows kurup gerekli olan tüm Driver'ları kurdum fakat bilgisayar yük altındayken aniden kapanıyor veya donuyor. Sıcaklıklar gayet normal, driverlar da tamam fakat bilgisayar böyle bir sorun veriyor. Zaten sistem çok eski haziran ayında yeni bir PC toplayacağım fakat şu anlık sadece Counter Strike Global Offensive gibi oyunları oynamak istiyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
DDR II GİGABYTE ANAKART
450W FRİSBY PSU
4GB (2x4) RAM
MSİ R7 240 2GB
INTEL CORE DUO E7400 2.8 GHZ

Bilgisayar yük altındayken yanlış bir tanım, hangi program yada oyunu açtığınız da bu sorun ile karşılaşıyorsunuz? İşlemcin çok fazla ısınıyor olabilir belki de, biraz daha detay verebilir misiniz?

Bilgisayar yük altındayken yanlış bir tanım, hangi program yada oyunu açtığınız da bu sorun ile karşılaşıyorsunuz? İşlemcin çok fazla ısınıyor olabilir belki de, biraz daha detay verebilir misiniz?

Yük altında dan kastım, mesela cs de 10-15 dakika sonra kapanıyor, chrome da dolaşırken birden kapanıyor. Tüm sıcaklık değerleri normal, HdTune ile taradım gayet temiz.

• Bellekleri çıkartıp deneyebilir misiniz? İki tane var ise tek tek deneyin ve sonuç ne bildirin, sorun Bellekler de olabilir.
  • Bilgisayarınız da virüs var mı? İyi bir yazılım ile taratın.
  • İşlemci fanına bakın tıkanmış olabilir, iyi soğutma yapamıyordur.
  • Termal macun en son ne zaman yenilediniz?
  • Ekran kartı fanını kontrol eder misiniz?
  • Bellekleri tek tek denedikten sonra başka slotlara takıp tekrar deneyin.

Bunları deneyebilirsiniz.

• Bellekleri çıkartıp deneyebilir misiniz? İki tane var ise tek tek deneyin ve sonuç ne bildirin, sorun Bellekler de olabilir.
  • Bilgisayarınız da virüs var mı? İyi bir yazılım ile taratın.
  • İşlemci fanına bakın tıkanmış olabilir, iyi soğutma yapamıyordur.
  • Termal macun en son ne zaman yenilediniz?
  • Ekran kartı fanını kontrol eder misiniz?
  • Bellekleri tek tek denedikten sonra başka slotlara takıp tekrar deneyin.
Bunları deneyebilirsiniz.

Bellekleri denedim sorun devam etti.
Daha 1 gün önce temiz format attım.
Fanlar Temiz.
Termal Macuna hiç bakmadım sorun ordan kaynaklanıyor olabilirse yeni alabilirim bir tane.

Bellekleri denedim sorun devam etti.
Daha 1 gün önce temiz format attım.
Fanlar Temiz.
Termal Macuna hiç bakmadım sorun ordan kaynaklanıyor olabilirse yeni alabilirim bir tane.

En son ne zaman termal macunu değiştirdiniz? Çok önemlidir bu. Diğer şıkları da deneyin sonuca ulaşırsanız nasıl çözdüğünüzü de yazın ki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da faydalanabilsin.

Neden bir iki kere çıkarttınız ki? Her söktükten sonra tekrar sürülmesi lazım bildiğim kadarı ile.

Yerine oturtamadık o yüzden, yarın termal macun alıp deneyeceğim fakat bu sorun PSU veya Ekran Kartından olma ihtimali varmı dır? Çünkü genelde baktığımda ekran kartı kullanımı %30 a sabitlenmiş gibi bu bir sorun teşkil eder mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı