R7 250'den GTX 275'e geçilir mi?

Ekran kartımı değiştireyim mi?

• Evet değiştir ve GTX 275 i kullanmaya başla

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    28

Galip Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tanıdık bir bilgisayarcıda GTX 275 var 200tl fiyat diyor eğer alıcak olursam o indirim yapar. Bende şu an Sapphire R7 250 2GB 128Bit kullanıyorum. Bilgisayarcı dediki GTX 275 senin elindeki R7 250 yi 2 ye katlar çünkü GTX 275 448 bit R7 250 ise 128 Bit. Bende dedimki benim ekran kartımın bit değeri düşük ama bellek boyutu cuda çekirdeği falan fazla birde GTX 275 6 senelik kart dedim oda bana saçmalama dedi neden dedim çünkü bit değeri seninkinin neredeyse 4 katı yani bu ekran kartını seninkinle kıyaslarsak seninki 2GB 128Bit ise bu ekran kartı bit farkından seninkine kıyasla neredeyse 6BG gibi oluyor dedi. Haftasonu PC yi götürüp test edicem birde sizlerden yorum alayım dedim sizce o ekran kartına geçiş yapayımmı yoksa R7 250 ile devam edeyimmi?

400 serisi olsa neysede 200 serisine para verilmez. Sebeplerine gelirsen 1 Gb bile değil kart birde en önemlisi dx 10 destekliyor. Görüşüm bence r7 250 kalmanız.

Eski teknoloji olduğu için bit değeri önemlidir, fakat yeni kartlarda o kadar da değil. Elinizdeki kart daha iyi, diğeri ile bazı oyunları DirectX sürümü eski olduğu için oynayamazsınız bile. Açmaz yani hiçbir şekilde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı