R7 250'den GTX 580'e Geçmek

Normal fiyatı 550 TL olan kartı 750 TL'den almamak için. Veya aynı performansı veren iki kartın eski nesil olanının çok daha ucuz olması.
Hocam misal ben nette baktım GTX 750 Tİ GT 1030 dan daha iyi bazı oyunlarda 5,6 fps daha yüksek veriyor GTX 750 Tİ bazı oyunlarda aynı fps veriyolar. Ben şimdi niye sıfır 1030 alayım, onun yerine o paraya GTX 750 Tİ 2. el veya bulabilirsem GTX 760 veya GTX 770 alırım daha iyi. Veya sıfır alcaksam 1030 almam biraz daha koyarım üstüne, birazdaha beklerim 1050 Tİ veya 1050 alırım.

Hocam misal ben nette baktım GTX 750 Tİ GT 1030 dan daha iyi bazı oyunlarda 5,6 fps daha yüksek veriyor GTX 750 Tİ bazı oyunlarda aynı fps veriyolar. Ben şimdi niye sıfır 1030 alayım, onun yerine o paraya GTX 750 Tİ 2. el veya bulabilirsem GTX 760 veya GTX 770 alırım daha iyi. Veya sıfır alcaksam 1030 almam biraz daha koyarım üstüne, birazdaha beklerim 1050 Tİ veya 1050 alırım.
Ondan bahsediyorum zaten ama şimdi GTX 750Ti almak yerine 1030 alınmalı orası farklı. 3-6 FPS için garanti ve ömürden kısmaya gerek yok. Ancak GTX 760 ve 770 modelleri cidden performanslı.

Şuan eski nesil kart almak için bir sebep verirmisin bana?
Normal fiyatı 550 TL olan kartı 750 TL'den almamak için. Veya aynı performansı veren iki kartın eski nesil olanının çok daha ucuz olması.
1) Şuan kart fiyatları dolar kuruna rağmen normale döndü.

2) İstenilirse yeni nesil kartın da ikinci eli alınabilir, ayrıca daha yeni çıktığı için daha az kullanılmış olacaktır.

3) Alacağınız eski kartın TDP değeri 150W üstundeyse hergün elektriğe zam gelen ülkemde az daha ucuz olmasının bir anlamı olmayacak. Bkz: GT 1030 TDP'si yalnızca 30W.

4)Yeni nesilin her geçen gün gelen güncellemelerle gelen oyun optimizasyonu avantajı.

Yeni nesil almak zoraki olmadığı sürece daha mantıklıdır.

Ondan bahsediyorum zaten ama şimdi GTX 750Ti almak yerine 1030 alınmalı orası farklı. 3-6 FPS için garanti ve ömürden kısmaya gerek yok. Ancak GTX 760 ve 770 modelleri cidden performanslı.
Hocam 1030 da o fiyata pahalı geliyor, yeni çıkmıs kart GTX 750 Tİ daha performansli onun yerine ben olsam sıfır alcaksam biraz beklerim, para biriktiririm GTX 1050 veya 1050 Tİ alırım. Veya dediğim gibi 2. el GTX 760, GTX 770, GTX 780 alırım denk gelirse.

1) Şuan kart fiyatları dolar kuruna rağmen normale döndü.

2) İstenilirse yeni nesil kartın da ikinci eli alınabilir, ayrıca daha yeni çıktığı için daha az kullanılmış olacaktır.

3) Alacağınız eski kartın TDP değeri 150W üstundeyse hergün elektriğe zam gelen ülkemde az daha ucuz olmasının bir anlamı olmayacak. Bkz: GT 1030 TDP'si yalnızca 30W.

4)Yeni nesilin her geçen gün gelen güncellemelerle gelen oyun optimizasyonu avantajı.

Yeni nesil almak zoraki olmadığı sürece daha mantıklıdır.
1) 1050 fiyatlarında hiçbir değişiklik yok.
2) Yeni kartlar kolay kolay ikinci ele düşmüyor çünkü alan adam kullanıyor. Eski nesil kartlar ise çok daha fazla ve kolay bulunuyor çünkü yükseltme veya gelir elde etmek için satan birçok kişi var.
3) Çok çok eski nesil olmadığı sürece (HD 78XX öncesi veya GTX 6** öncesi) kolay kolay o TDP değerinde olmuyor ki zaten ekran kartı bir kere alınıyor ve tek seferde çıkıyor para. Elektrik faturası her ay ödenebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı