Çözüldü R7 250X Mor Çizgi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thsn07

Hectopat
Ekranımın sağ tarafında mor bir şerit var, ekranımın ortalama ayarını bozuyor AUTO tuşuna bastığımda. Sorun ekran kartında gibi duruyor çünkü başka bir bilgisayara bağladığımda böyle bir sorun çıkmamıştı, yardım edebilir misiniz?

Ekran Kartı: AMD R7 250X

Çözüm
Kabloyu da değişirdim, yine bir olay olmadı.

Sorunu çözdüm. Radeon ek ayarlarından "Görüntü Ayarları" kısmına geldim. Orada yatay senkronizasyon artıdaydı, eksiye aldım. Mor çizgi gitti fakat mor kadar belirgin olmayan biraz daha çizgi duruyor, onlar da zaten etkilemiyor oto ekran ayarlamayı belirgin olmadığı için. Konu kapanabilir.
Bir tahminim var ama ne kadar doğru bilmiyorum. Monitörünün pikselleri ölmüş olabilir. Monitörünü yedekde bir bilgisayarın varsa ona tak ve eğer sorun yine devam ediyorsa problem monitördedir. Ekran kartınızın markasını yazarsanız daha iyi olur. Sapphire ya da MSI gibi.

İnternetten baktım ve r7 250x ile ilgili böyle bir sorun görmedim sorun monitörde olabilir. Dediğim yöntemi uygularsan monitörden olup olmadığını anlayabilirsin. Olmadı bilgisayarcıya götür. Bilgisayarcı düzeltemez ise garantiye gönder. Garanti devam etmiyorsa yeni bir kart al.

O tip şeyler olunca ekran kartı teşhisi koyan ilk seni tanıyorum. :D Şaka bir yana monitör ile alakalı o. Kendisi nam-ı değer ölü pikseldir.

Düzenleme: Pardon tam okumamışım. Diğer bilgisayarlarda da denemişsin. Ama monitörden veya kablolardan da kaynaklı olabilir.

Kabloyu da değişirdim, yine bir olay olmadı.

Sorunu çözdüm. Radeon ek ayarlarından "Görüntü Ayarları" kısmına geldim. Orada yatay senkronizasyon artıdaydı, eksiye aldım. Mor çizgi gitti fakat mor kadar belirgin olmayan biraz daha çizgi duruyor, onlar da zaten etkilemiyor oto ekran ayarlamayı belirgin olmadığı için. Konu kapanabilir.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı