R7 250X düşük performans sorunu

Qrtizon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde olan R7 250X adlı ekran kartında düşük FPS sorunum var. İlk önce darboğaz aklıma geldi oyun eskidir falan diye düşündüm fakat NFS MW2 adlı oyunda denedim açar açmaz en düşük ayarlarda açtı. Sonra optimize ettim AMD GAMING EVOLVED'den her şey en yüksekte açtı fakat GPU kullanımı %100'dü bu sefer. Ama Fps ise 20 17'lerde geziyordu. Sonra işlemciye kendi elimle o.c yaparak 2,81 Ghz'de denedim sonuç değişmedi. Fakat athlon 860k işlemciyle sabit her şey full 60 FPS oynayan var. Bide GTA SA'da bile sahne yoğunluğunda FPS drop yaşıyorum. Kayıt ederken 50 fps falan ediyor. Fakat GT 630 ile 100 FPS'de oynayan var. Sürücüler güncel. Isınma sorunu yok. Kasa içi temiz. Win8.1 kullanıyorum. Win10 geçtim fakat kablolu interneti görmediğinden Win 8.1'e döbüş yaptım. İslemcim 4800+ 3GB Ram 250GB HDD mevcut. Işlemci AMD'nin auto o.c ayarı ile 2.68GHZ'de şuan.

AMD 4800 kullanıyorsanız eğer darboğaz kesinlikle yaşarsınız. 4800 kullanılan bir anakartın R7 250X'e verdiği performans bile tartışılır doğrusu. Tavsiyem, Windows 10'a geçmeniz ve BIOS'u güncellemeniz. Sürücülerinizi donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncellemeniz. Windows 10'u temiz kurulum yapın.

Eski işletim sistemine geri dön o zaman. Windows 10 her bilgisayarda mükemmel performans vermiyor.
Yazımı dikkatle okursanız WİN8.1'e geri döndüğümü anlayabilirsiniz. Hem konu işletim sistemi değil. Benim R7 250X adlı ekran kartımın düşük FPS sorunu. Öncelikle tekrar yineleyeyim, GPU kullanımı %100 olunca bile durum değişmiyor. Fakat başka biri aynı kart ile 60 FPS alıyor NFS:MW2 adlı oyunda. Bütün suç işlemcide mi şimdi? Bunun dışında multiplayerini oynadığım GTA SA adlı oyundada hal böyle. GT 630 ile sabit 100 FPS alan bile varken benim bu ekran kartıyla aldığım FPS neden bu kadar düşük? O.C denemelerim oluyor kapatmak için ama 2.89'a vurduğum zaman kasa açılmıyor bazen. Bende şuan 40 derecede 2.68 GHZ hızında kullanıyorum.
@samet67671 @Recep Baltaş @Ali Güngör @BilgisayarKurdu Forumun önerisiyle aldım bu kartı hani soğutması olsun falan tatmin edicide bu kartla herşey yüksek halde GTA5'te çok iyi FPS alanlar var benim bu denli oyunlarda düşük FPS almam içime sinmiyor. Böyle kırıp atasım geliyor.

Yazımı dikkatle okursanız WİN8.1'e geri döndüğümü anlayabilirsiniz. Hem konu işletim sistemi değil. Benim R7 250X adlı ekran kartımın düşük FPS sorunu. Öncelikle tekrar yineleyeyim, GPU kullanımı %100 olunca bile durum değişmiyor. Fakat başka biri aynı kart ile 60 FPS alıyor NFS:MW2 adlı oyunda. Bütün suç işlemcide mi şimdi? Bunun dışında multiplayerini oynadığım GTA SA adlı oyundada hal böyle. GT 630 ile sabit 100 FPS alan bile varken benim bu ekran kartıyla aldığım FPS neden bu kadar düşük? O.C denemelerim oluyor kapatmak için ama 2.89'a vurduğum zaman kasa açılmıyor bazen. Bende şuan 40 derecede 2.68 GHZ hızında kullanıyorum.
@samet67671 @Recep Baltaş @Ali Güngör @BilgisayarKurdu Forumun önerisiyle aldım bu kartı hani soğutması olsun falan tatmin edicide bu kartla herşey yüksek halde GTA5'te çok iyi FPS alanlar var benim bu denli oyunlarda düşük FPS almam içime sinmiyor. Böyle kırıp atasım geliyor.
Ekran kartı sorunlu olabilir. R7 250x Bu tür oyunlarda düşük FPS vermemeli. İmkanın varsa kartı iade etmelisin.

Merhabalar hortlatıyorum konuları fakat gerçekten sinir bozucu bir durum bu. 1 yıl sonra tekrar adam gibi bir sistem toplayacağım. Fakat bu sorunu çözmenin yolu yok mu? Pişman oldum doğrusu bu kartı aldığıma, eski mimari bilgisayarı kökten güncellemediğime. Şimdi CS:GO alacağım ama ondan bile korkuyorum ondada düşük FPS alır mıyım 1440x900'de?

Ha birde zoruma giden kısım şu ki arkadaşlarımın GT730'larla GT740'larla aldığı FPS'yi R7 250X'in alamaması. 860K olan arkadaşım 75 FPS alırken(R7 250X) GT 740'a sahip olan arkadaş herşey very highte 120FPS alması. Oyun eski diye düşünüyorum fakat en azından 100 FPS'ye yaklaşan bir rakam alabilirdi. Oyunun multiplayerine çok sardığım için video çekerken o FPS'yi görmek hiç hoş bir durum değil inanın. Şırf şu sorun yüzünden 2 yıllık RolePlay kariyerime son verip hiç bir oyun oynamıyorum şuan. Galiba bana tek katkısı bu oldu ekran kartının. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı