R7 250X düşük performans sorunu

Qrtizon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde olan R7 250X adlı ekran kartında düşük FPS sorunum var. İlk önce darboğaz aklıma geldi oyun eskidir falan diye düşündüm fakat NFS MW2 adlı oyunda denedim açar açmaz en düşük ayarlarda açtı. Sonra optimize ettim AMD GAMING EVOLVED'den her şey en yüksekte açtı fakat GPU kullanımı %100'dü bu sefer. Ama Fps ise 20 17'lerde geziyordu. Sonra işlemciye kendi elimle o.c yaparak 2,81 Ghz'de denedim sonuç değişmedi. Fakat athlon 860k işlemciyle sabit her şey full 60 FPS oynayan var. Bide GTA SA'da bile sahne yoğunluğunda FPS drop yaşıyorum. Kayıt ederken 50 fps falan ediyor. Fakat GT 630 ile 100 FPS'de oynayan var. Sürücüler güncel. Isınma sorunu yok. Kasa içi temiz. Win8.1 kullanıyorum. Win10 geçtim fakat kablolu interneti görmediğinden Win 8.1'e döbüş yaptım. İslemcim 4800+ 3GB Ram 250GB HDD mevcut. Işlemci AMD'nin auto o.c ayarı ile 2.68GHZ'de şuan.

860K, elinizde bulunan 4800'ü 3'e katlar kardeşim. Darboğaz sorunu yaşıyorsun. İstersen Titan X al, GT 720'nin verdiği performanstan fazlasını alamazsın.
Hocam yazdığım yorumları tam okumuyorsunuz galiba? GPU kullanımı %100 olsa bile durum değişmiyor. İkinci olarak 860k ile R7 250X'e sahip arkadaş GTA SA adlı oyunda 75 FPS alırken i3 4170 + GT740'lı arkadaş 120 FPS alıyor. Ben 60 FPS bile alamıyorum. GT 730'lu arkadaşda 100 FPS alıyor. Üstelik yaptığım O.C'nin biraz bile faydası olmadı.

GPU kullanımı %100 olsa bile aynı performansı alacaksın diye bir şey yok. İşlemcilerin grafik performansları farklıdır. Mesela 1000 TL'ye aldığın işlemcinin performansı ile 200-300 TL'lik işlemcinin performansı aynı olmaz ekran kartını %100 beslese bile. Örneğin, 1000 TL'lik işlemci ile 60 FPS alırken 300 TL'lik bir işlemci ile 40 FPS alabilirsin darboğaz olmasa da. Sistemin komple değişmesi lazım. Bunu daha önce de söylemiştik size.

Hocam yazdığım yorumları tam okumuyorsunuz galiba? GPU kullanımı %100 olsa bile durum değişmiyor. İkinci olarak 860k ile R7 250X'e sahip arkadaş GTA SA adlı oyunda 75 FPS alırken i3 4170 + GT740'lı arkadaş 120 FPS alıyor. Ben 60 FPS bile alamıyorum. GT 730'lu arkadaşda 100 FPS alıyor. Üstelik yaptığım O.C'nin biraz bile faydası olmadı.

Sende anlamak istemiyorsun sanırım. Millet boşunamı sistem yeniliyor? Yetersiz geliyorki değiştiriyor. Yoksa sen bir işlemcinin yeni ekran kartlarıylada 10 sene yüksek performansta çalışacağını mı zannediyorsun?

GPU kullanımı %100 olsa bile aynı performansı alacaksın diye bir şey yok. İşlemcilerin grafik performansları farklıdır. Mesela 1000 TL'ye aldığın işlemcinin performansı ile 200-300 TL'lik işlemcinin performansı aynı olmaz ekran kartını %100 beslese bile. Örneğin, 1000 TL'lik işlemci ile 60 FPS alırken 300 TL'lik bir işlemci ile 40 FPS alabilirsin darboğaz olmasa da. Sistemin komple değişmesi lazım. Bunu daha önce de söylemiştik size.
Peki hocam sizin GTA5'de 50 FPS aldığınız işlemci ve anakartı söyler misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı