R7 260 Mı, GTX750 OC Mu ?

vrundula

Kilopat
Yer
Toronto
Daha fazla  
Meslek
Statistician
GTX750 alacağına GTX750Ti al daha iyidir.Ama güç kaynağın yeterli ise r7 265 veya r9 270 olabilir.Bu iki kart arasında ise r7 260x seçilmeli diye düşünüyorum.

R7 260X tavsiye ederim ama güç kaynağınıza güvenmiyorsanız da GTX 750 alabilirsiniz. Diğer tavsiyem biraz daha para biriktirip GTX 750 Ti yada R7 270 almanız sizin açınızdan daha iyi olur.

R7 260X tavsiye ederim ama güç kaynağınıza güvenmiyorsanız da GTX 750 alabilirsiniz. Diğer tavsiyem biraz daha para biriktirip GTX 750 Ti yada R7 270 almanız sizin açınızdan daha iyi olur.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Güç kaynağım 500W. Benimde isteğim R7 260x almak.

GTX750 alacağına GTX750Ti al daha iyidir.Ama güç kaynağın yeterli ise r7 265 veya r9 270 olabilir.Bu iki kart arasında ise r7 260x seçilmeli diye düşünüyorum.

Bütçem bu iki karta el veriyor maalesef. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Öncelikle R7 260 ile R7 260X farklı kartlar, sonra karışıklık yaşama diye söylüyorum. Sapphire alma coil whine çıkma ihtimali daha yüksek, ben de o ihtimali tutturanlardanım, almayı düşündüğün kartı (Sapphire R7 260X) kullanıyorum. Coil whine da dek geldi, bu sesin çok daha incesini ve az tizini düşün. Kapalı full tower kasamdan sesi geliyor kulağıma direk, 1 - 1,5 metreden. Gerçi sürücü problemi de çıktı, yeni sürücü kurdurmuyor. Okul için lazım bilgisayar o yüzden götüremedim, bahar dönemini kapatınca değişim isteyeceğim hemen. MSI GTX 750Ti al bence, kullanım kolaylığı ve sürekli sürücü güncellemeleri ile bu AMD kartı alana kadar kullandığım nVidia ürünlerinden memnundum. R7 260X dizayn problemleri olan bir kart, bellek frekasnı 2D-3D kullanım durumuna göre sürekli ayarlaman gerekiyor, aksi takdirde vram çöküyor ve sistem donuyor. Çözülmüş bir sürücü problemi var, bundan sonra tekrar sıkıntı olur mu bilemem. Bütün bunlara rağmen almak istiyorsan hayırlı olsun, ama dediğim gibi Sapphire alma, Asus' u deneyebilirsin.

İki kartında performansı birbirine yakın, hangisini alırsan 1-2 sene sonra yetmeyecek upgrade etmek isteyeceksin.
Bence R7 260X al, ilerde upgrade edeceğin de parana yazık olmamış olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı