R7 260 PUBG Lite'da 85 dereceyi gördü

Egemenxpstl

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamın soğutması iyi değil işlemci R3 1300X RAM 8 GB R7 260 2 GB 2 fanlı olan modeli PUBG Lite de 86 dereceyi gördü normal midir? Bana pek normal gibi gelmedi, daha bugün 400'e aldım ekran kartını değer mi sizce?
Henüz daha maça girmedim şimdi de lobide 96 dereceyi gördü zorlasam daha da çıkardı yani düşük ayarlarda.

Çok çok fazla, aldığınız kişiyle iletişime geçin bir şeyler yanlış. Kasanın kapağı açık kullanın hava alsın diyeceğim ama hava almazken de o sıcaklığa ulaşmamalı. Fanlar hiç çalışmıyor olabilir veya termal macunu temizleyip vermiş olabilir hiç yok gibi.

Çok çok fazla, aldığınız kişiyle iletişime geçin bir şeyler yanlış. Kasanın kapağı açık kullanın hava alsın diyeceğim ama hava almazken de o sıcaklığa ulaşmamalı.
ne yapmalıyım sizce geri iade etmelimiyim
Çok çok fazla, aldığınız kişiyle iletişime geçin bir şeyler yanlış. Kasanın kapağı açık kullanın hava alsın diyeceğim ama hava almazken de o sıcaklığa ulaşmamalı. Fanlar hiç çalışmıyor olabilir veya termal macunu temizleyip vermiş olabilir hiç yok gibi.
kapağı açtım 83 derecelerde

Bulursunuz zaten normal fiyatına almışsınız ucuz almamışsınız. Değerli sayılmaz ürün.
sizce hangi ekran kartını almalıyım bu fiyat aralığında birde termal macununu yeniletirsem düzelirmi
fanlar çalışıyor ama dediğiniz gibi termal macunlada alakalı olabilir
Bulursunuz zaten normal fiyatına almışsınız ucuz almamışsınız. Değerli sayılmaz ürün.
şimdi yeni fark ettim power supply in fanı dönmüyor onunla alakalı olabilirmi?

Maalesef bunu ben bilemem denemek ve görmek gerekli. Ama uğraşmaktan bıktıysanız alun macunu deneyin termal macun her zaman gerekecektir işlemci için de ekran kartı için de. Termal macunun doğru sürülmesi de çok önemli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerebiliceğim kartlar o bütçeye GTX 750-750 Ti, R7 270, HD 6950 veya muadili HD kartları olur. Google'ye Radeon 6950 vs R7 260X yazıp iki kartı karşılaştırabiliyorsunuz linklerden onlara bakarak kararınızı verebilirsiniz. Ama genelde hep listelenen kartlar pahalı oluyor biraz arayın ve Letgo'dan bol bol yararlanın Letgo sahibindene göre daha iyi. Ben bir bakışta şunu gördüm mesela bayağı hoşuma gitti. AMD Radeon 6950 Series Sapphire 1GB - Sapphire Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 886581687 uzun vadede daha da iyilerini bulabilirsiniz.

Arkadaşlar kasamın soğutması iyi değil işlemci R3 1300X RAM 8 GB R7 260 2 GB 2 fanlı olan modeli PUBG Lite de 86 dereceyi gördü normal midir? Bana pek normal gibi gelmedi, daha bugün 400'e aldım ekran kartını değer mi sizce?
Henüz daha maça girmedim şimdi de lobide 96 dereceyi gördü zorlasam daha da çıkardı yani düşük ayarlarda.

Başka bir oyunda da test yapar mısın? Ben de RX 570 ile PUBG Lite da 78 dereceyi bulmuş ve oyunu silmiştim çünkü Valorant'ta ve CS:GO çoğu zaman fanlar dönmüyor bile. 38 56 derece arası. Yani oyundan olabilir. Ondan değilse kartı iade et.

Düzeltme: Fanlar değil fan. Çünkü tek fanlı model.

Şimdi yeni fark ettim Power Supply'in fanı dönmüyor onunla alakalı olabilir mi?

Bu işleri bayağı değiştirir. Direk alakası olmaz ama evet dolaylı olarak çok alakası olabilir. PSU hem kasanın içini fırın gibi yapar hem de kendisi ısınır her şeyi ısıtır. Bazı modeller güç altına girmeden dönmüyor onlardan olabilir diyeceğim ama sizin hiç dönmüyor sanırım. Marka modeli neydi? Komple değiştirmek veya içini açmak durumunda kalabilirsiniz.

Geri
Yukarı