R7 260X Düşük FPS Sorunu

Michael G. Scott

Hectopat
Daha fazla  
* Asus R7 260x
* FX 4100
* 8 GB RAM
*450w PSU ve Windows 10

Arkadaşlar bu sistemle Mortal Kombat X, GTA V, TASM2, BF3 gibi oyunların hiçbirini akıcı oynayamamaktayım.

GTA oynarken GPU 55 C, CPU 60 C, GPU kullanımı hep droplanıyor %0'ı bile görüyor ancak bu FPS'de bir droplanma yaşatmıyor. CPU kullanımı ise genel olarak %100.

1400x900 monitörde bu oyunları low ayarlarda akıcı oynatması gerektiğini düşünürdüm ancak GTA'da genel olarak 20 FPS alıyor ayarları düşürsem de bir şey fark etmiyor.

Ekran kartı driverı güncel. Sizce sorun ne olabilir?

up

FX 4100'ün R7 260X'e darboğaz yapması normal mi?

+++++++++

UPPPPPPPPPPP

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

CPU kullanımı %100 ise muhtemelen arka planda çalışan bir şeyler mevcut. Yada zararlı yazılımlar mevcut bilgisayarınızda. Bilgisayarınızı tamamen taratın.

Dostum o işlemci her karta darboğaz yapar. Darboğaz sorunun çok fazla, neden ayarları kısıyorsun ki? Ayarları kıstığın sürece darboğazın kaybını daha çok yaşarsın. Ekran kartının kaldırabileceği kadar ayar açmanı tavsiye ederim. Darboğaz dışında cpu nun frenlemesini önleyecek bir problemin yoksa farkı göreceksin.

Dostum o işlemci her karta darboğaz yapar. Darboğaz sorunun çok fazla, neden ayarları kısıyorsun ki? Ayarları kıstığın sürece darboğazın kaybını daha çok yaşarsın. Ekran kartının kaldırabileceği kadar ayar açmanı tavsiye ederim. Darboğaz dışında cpu nun frenlemesini önleyecek bir problemin yoksa farkı göreceksin.
Ayarları kıssamda yükseltsemde bir şey değişmiyor maalesef :(

İmzamdan Aida64 ve sistem tarama 2 sonucunu paylaşın. Büyük ihtimal yine FX serisine 990 olmayan bir anakart taktığın için oluyor am ayine de istediğim sonuçları paylaşın görelim durumu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı