R7 265 İkili Crossfire

Daha fazla  
Benim Sapphire R7-265 Dual-X ekran kartım var. İkinci bir tane alıp Crossfire yapmayı düşünüyorum fakat bazı yerlerde köprüye ihtiyacın yok. Bazı yerlerde de 265 ve üstü köprü gerektirir diyor benim köprüye ihtiyacım var mı yoksa pci express üzerinden yapabilir miyim ve köprüyü nerden alabilir/temin edebilirim?

Anakartım : Asus H97M-Plus.

Sapphire'in sayfasından aldığım cevap:
You do not need an external bridge. The CrossFire connection will work through motherboard.

O zaman ben şuan köprüsüz Crossfire yapabiliyorum değil mi?

Ekran kartım: Sapphire R7-265 Dual-X

Adamlar söylemiş işte yapabilirsin diye. :)

Başka çok siteyi araştırdım hiç kimse köprüsüz yapabilirsin dememiş. AMD'nin kendi sayfasında da köprü gerekir yazıyordu,ek bir mesaj attım onda da köprüye ihtiyacınız var demişler. Referans kartla Sapphire'in ürettiği kartlar farklı da mı köprü gerekmiyor? Banada köprüsüz kullanma fikri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan geldi.

Benim Sapphire R7-265 Dual-X ekran kartım var. İkinci bir tane alıp Crossfire yapmayı düşünüyorum fakat bazı yerlerde köprüye ihtiyacın yok. Bazı yerlerde de 265 ve üstü köprü gerektirir diyor benim köprüye ihtiyacım var mı yoksa pci express üzerinden yapabilir miyim ve köprüyü nerden alabilir/temin edebilirim?

Anakartım : Asus H97M-Plus.
Amd kartlar köprüye ihtiyaç duymaz. Direk bağlanır radeon software üzerinden.

Amd kartlar köprüye ihtiyaç duymaz. Direk bağlanır radeon software üzerinden.

AMD'nin sitesinde öyle yazmıyor. Yeni nesil ekran kartlarında gerekmez sadece yazıyor iyice kafam karıştı.Benim ekran kartım için gerekiyor yazıyor ama bana Sapphire gerekmez dedi nasıl anlayacağım şimdi kartı alınca elimde kalmasın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı