R7 265 karta Reballing işlemi yapılmalı mı?

3-6 ayda bir bakım yapmaktan kastı ne acaba? Ramleri arada bir söküp silmek gibi bir öneri sanki.
Bilemiyorum, ama hangi bilgisayarcıya sorarsam sorayım aynı cevap "Bakımları yapıldığı sürece sıkıntı çıkarmaz". En son Ensa bilgisayar diye bir yere sordum oda aynı cevabı verdi ve sonrasında "10 karttan 2si bu şekilde hatayı tekrarlıyor." dediler. Ne yapacağım hala karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle olma sebebi bildiğim kadarıyla kullanım kaynaklı yani ısınan sistemde yine ısınacağı için öyle oluyor yoksa reballing çok teknik ve kurtarıcı bir işlem. Bu arada ne yaptınız hocam, aylar geçmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle olma sebebi bildiğim kadarıyla kullanım kaynaklı yani ısınan sistemde yine ısınacağı için öyle oluyor yoksa reballing çok teknik ve kurtarıcı bir işlem. Bu arada ne yaptınız hocam, aylar geçmiş.

Hocam güvendiğim bir yere verdim kartı, ama maalesef sorun çipteymiş. Çipi karta takar takmaz kart çip kaynaklı komponentleri beslemeyi kesiyormuş. Şu an rafımda süs olarak duruyor.

Hocam zaten reballing çipe yapılıyor, uğraşmak istememiş olma ihtimalleri var ama çipin ayakları harici bir hata da olmuş olabilir. Bence bir iki tamirciye daha götürün.

Geri
Yukarı