R7 265 sistem ekranda yeşil çizgiler beliriyor

ogzkagan

Hectopat
Makaleler
1
Ben dışarıdayken olmuş. BIOS'ta bu şekilde değil ancak Windows ekranında ve diğer ekranlarda bu şekilde. Sorun nedir?

Kartım R7 265.

IMG_20240205_201558.jpg

Chipshet arızası muhtemelen. Ya reballing yapılacak ya da kartı fırına atacaksın. Ben fırına atmayı seçmiştim.

Üstteki arkadaşın dediği gibi tamir de ettirebilirsiniz ama garantisi yok diye biliyorum. Yani düzelse bile 1-2 ay sonra yine aynı sorunu yaşama ihtimaliniz olabilir. En temizi yeni kart almak diye düşünüyorum.

Uğraşmaya gerek yok zaten yeni kart bakıyordum anlaştım 2000 TL RX 580 4 GB yarın gidip test edip alacağım.

Tamir ettirmeye değer mi bilmiyorum reballing yapılırsa uzun bir süre gider ama kolay bir işlem değil pahalı olur yani. Fırına atmak bedava ama eninde sonunda tekrarlıyor arıza. Ben 4 yılda 5 kere fırına attım kartı daha ne kadar yaşar bilmiyorum.

Hocam kesin olarak ekran kartından kaynakli.
Zaten LoL oynarken cizgi çıkıp duruyordu şimdi APU'ya taktım düzeldi firina atsammi sizce.

Hocam kesin olarak ekran kartından kaynakli.
Zaten LoL oynarken cizgi çıkıp duruyordu şimdi APU'ya taktım düzeldi firina atsammi sizce.

Termal macununuz varsa atabilirsiniz. Sökebildiğiniz her şeyi sökün karttan. Fırını 200 dereceye ayarlayın ısınsın. Fırın tepsisine iki tane kaşık koyun üstünede kartı koyun kartın altındaki lehimler tepsiye değmesin. Fırın ısınınca koyup 10 dk bekleyin. Sonra çıkarıp kenara koyun kartı kendi kendine soğusun müdehale etmeyin. Yarım saat civarında soğuyor.

Uğraşmaya gerek yok zaten yeni kart bakıyordum anlaştım 2000 TL RX 580 4 GB yarın gidip test edip alacağım.

RX 580 F/P olarak iyi olsa da o da sorunlu ve eski bir kart. 500 serisinde WattMan sorunları çok oluyor diye biliyorum. 3000TL civarlarına 6500XT bulunabiliyor, bütçeyi arttırma şansınız varsa 6500XT almanız, daha mantıklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı