R7 265 Sistem Oyunlarda Draw Distance sorunu

Throneofgame

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar, iyi forumlar.
Sistemim: AMD Athlon x4 620 2.60GHz
6GB RAM
Sapphire AMD R7 265 DUAL-X ekran kartı

Uzun süredir rahat bir şekilde oyun oynuyorum. Çoğu oyunda 40 fps'den aşağı almıyorum. Fakat 1-2 hafta önce bu Draw Distance sorunu başladı. Tek bir oyunda olsa oyunla ilgilidir diyecektim ama bütün oyunlarda yapıyor. Uzaktaki nesneler geç yükleniyor ve ancak yanına yaklaşınca beliriyor, çimler, eşyalar, ağaçlar, vb. FPS veya herhangi normal oyunda pek gözüme takılmıyor fakat açık dünya oyunlarında acayip bir şekilde rahatsız edici, özellikle GTA V oynarken harita aşırı geç yükleniyor, eşyalar değil komple dünya sonradan yükleniyor arabayla giderken falan. O işlemciyle GTA V oynayamazsın falan derseniz eskiden gayet iyi oynuyordum böyle bi sorun hiç olmuyordu. 1-2 hafta önce başladı. Oyundan Draw distance ayarlarını falan sona getirip deniyorum ama yine aynı sorun. Aldığım fps değişmiyor fakat o harita yüklenirken falan arada donuyor oyunlar. Sizce ekran kartıyla mı ilgili yoksa işlemci mi ? Ne yapmalıyım?
Bir sorum daha olacak: Bu sorundan şikayet ettiğim için acaba işlemci hızıyla mı alakalıdır diyerekten amd overdrive programını indirdim ve kurdum. Autoclock kısmından start'a bastım ve beklemeye başladım, güvenli diye biliyorum ( değilse söylermisiniz?) ve bi süre sonra pc bir sorunla karşılaştı yazısı çıktı ve restart attı. İşlemciye bir şey olmuş mudur? Restart attıktan bi test ettim oyuna falan girerek bi sorun yok gibi sadece draw distance olayı var işte. Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler! :)

O işlemci ile Gta 5'de bu sorunu yaşamanız gayet doğal.
Biliyorum olabileceğini fakat daha önceden bu problemi yaşamıyordum. Gayet rahat oynatıyordu, fakat artık kaplamalar da haritada geç yükleniyor demek istediğim. GTA 4 te de çoğu kişide oluyordu bu problem, hani kaplamalar önce bulanık sonra netleşiyordu bazen hiç gelmiyordu falan aynı o problem. Fakat örneğin mw3 de sadece çimler, ağaçlar falan sonradan yükleniyor kaplamalar da bi sıkıntı olmuyo
Büyük ihtimal HDD'nizden kaynaklı bir durum.
HDD ile ilgili nasıl oluyor anlatırmısınız?

Biliyorum olabileceğini fakat daha önceden bu problemi yaşamıyordum. Gayet rahat oynatıyordu, fakat artık kaplamalar da haritada geç yükleniyor demek istediğim. GTA 4 te de çoğu kişide oluyordu bu problem, hani kaplamalar önce bulanık sonra netleşiyordu bazen hiç gelmiyordu falan aynı o problem. Fakat örneğin mw3 de sadece çimler, ağaçlar falan sonradan yükleniyor kaplamalar da bi sıkıntı olmuyo

HDD ile ilgili nasıl oluyor anlatırmısınız?
HDDTune ile diskinizi test edip sonuçları buraya atar mısınız?

Sonuçlar bunlar. Normal mi?

Bu benchmark'u pardon. Health'da bitiyor şimdi.

Health'da herşeye Ok yazıyor bir problem yok.

Dosya Ekleri

• 25-Ekim-2015_16-48.png
    25-Ekim-2015_16-48.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 358
  • 25-Ekim-2015_16-51.png
    25-Ekim-2015_16-51.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 522
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı