Çözüldü R7 265'li sistemde Minecraft CPU'yu %100 kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ardaflix1337

Hectopat
Yer
Diomede Islands
Daha fazla  
Meslek
Silah Mühendisi
RAM
2x4 Kingston DDR3 1600 MHZ
Ekran kartı
R7 265 GDDR5
Anakart
Intel H61
İşlemci
i5 3470
Merhaba, Minecraft 1.18.1 (OptiFine + sodium) oynarken yaşadığım sorundan bahsedeceğim.
Oyuna giriyorum, chunkları 7-8'in üstüne çıkardığım zaman CPU kullanımı %100'e sabitleniyor ve oyuna sürekli drop giriyor.
Ekran kartı kullanımı shader yüklesem bile sürekli düşükte. Yani oyunu oynamak adeta işkence haline döndü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olacak arkadaşlar var ise şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
@ThrottleStop yardımınız için çok teşekkür ederim fakat sorunu başka bir yöntemle çözdüm.
Oyunun ayarlarında bulunan mipmap kalitesini ultradan 2'ye çektim ve sorun çözüldü. Ekran kartı kullanımı hala aynı ama en azından FPS 200'lere kadar geldi.
Düzenleme: MakeUp Ultra Fast shaderini kurunca ekran kartı kullanımı düzeldi.
Merhaba, Minecraft 1.18.1 (OptiFine + sodium) oynarken yaşadığım sorundan bahsedeceğim.
Oyuna giriyorum, chunkları 7-8'in üstüne çıkardığım zaman CPU kullanımı %100'e sabitleniyor ve oyuna sürekli drop giriyor.
Ekran kartı kullanımı shader yüklesem bile sürekli düşükte. Yani oyunu oynamak adeta işkence haline döndü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olacak arkadaşlar var ise şimdiden teşekkür ederim.
Chunkları yükseltiğinizde işlemciniz darboğaza giriyor gibi gözüküyor işlemcide %100 kullanımda olunca drop giriyor çözüm olarak amd kartlarda radeon software üzerineden vsr açın sonra oyunun içinden çözünürlüğünüzü 2k olur 4k olur kendi sahip olduğunuz doğal çözünürlüğün üstüne bir şey seçip deneyin.

Dosya Ekleri

• 1697992026199.png
    1697992026199.png
    435,4 KB · Görüntüleme: 12
Chunkları yükseltiğinizde işlemciniz darboğaza giriyor gibi gözüküyor işlemcide %100 kullanımda olunca drop giriyor çözüm olarak AMD kartlarda Radeon Software üzerineden VSR açın sonra oyunun içinden çözünürlüğünüzü 2K olur 4K olur kendi sahip olduğunuz doğal çözünürlüğün üstüne bir şey seçip deneyin.

Hocam darboğaz yapmıyor normalde sadece Minecraft'a mahsus fakat deneyeceğim.

@ThrottleStop yardımınız için çok teşekkür ederim fakat sorunu başka bir yöntemle çözdüm.
Oyunun ayarlarında bulunan mipmap kalitesini ultradan 2'ye çektim ve sorun çözüldü. Ekran kartı kullanımı hala aynı ama en azından FPS 200'lere kadar geldi.
Düzenleme: MakeUp Ultra Fast shaderini kurunca ekran kartı kullanımı düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm
İyi oyunlar hocam çözüldüğüne sevindim😀

Geri
Yukarı