R7 2700 GTX 1070 Sistem Donuyor

Alpay_GNC_

Kilopat
Yer
TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Öncelikle merhabalar. Sisteme 2 kere format attım ama düzelmiyor. Dizi izlerken, oyun oynarken bazen dosya taşırken bile tüm sesler ve görüntü donuyor ve bilgisayarı güç tuşuna basarak kapatmam gerekiyor. Windows SSD'ye yüklü. Valorant ve CS:GO'da donma yaşamadım ama TFT ve GTA 5'de dondu.
Sistem: GTX 1070, R7 2700, 16 GB RAM, 2 TB HDD, 2x500 GB M2 SSD

Son düzenleme:
Hocam HD Tune Pro gibi programların biriyle SSD ve HDD'ye sağlık testi yapmayı dene

HDD ve SSD'lerde sağlık testi yaptım sıkıntı yok gibi.
samsung.PNG

Kablo yu degistip dene , ev de başka hdm kablo varsa ona bir bak , Nvidia hdm sevmez ya neyse , 1.4 normal , 1.4 altın uçlu , 2.0 ,. 2.0b yada 2.1 hdm kablolara bir bak ev de var sa dene şunu da unutma TV fark etmez ama PC de hdm bin doğru yönünü bulman gerekir , görüntü bozulması , çökme ve donmalara sebep olur .

Elin de ssd yada baska bir HDD varsa , Windows ve oyunları ona kur öyle dene sorun ssd de de olabilir , kasa içi sıcaklık yüksek se işlemcin frekans düşünüyordur .

Elin de SSD ya da baska bir HDD varsa, Windows ve oyunları ona kur öyle dene sorun SSD de de olabilir, kasa içi sıcaklık yüksek SE işlemcin frekans düşünüyordur.

Elimde başka bir HDD ya da SSD yok. İşlemci boşta 50-55 derece, ekran kartı 47-50 derece arası. Yük altında işlemci 65 derece oldu en fazla ekran kartı ise 59 derece. Bu değerler gayet iyi gibi.
Hocam bu tür durumlarda sağlık değil, okuma yazma hızı önemli CrystalDiskMark ile okuma yazma hızı testi yapar mısınız disklerinize. Ayrıca boşta disk kullanımı kaç? Görev yöneticisi üzerinden bakabilirsiniz.
Testi yaptım, önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• adata2.PNG
    adata2.PNG
    24,4 KB · Görüntüleme: 26
  • hdd2.PNG
    hdd2.PNG
    19,7 KB · Görüntüleme: 22
  • sistem boşta.PNG
    sistem boşta.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 24
  • samsung2.PNG