R7 2700X 3.7GHz üstüne çıkmıyor

xxmistralxx

Zeptopat
Daha fazla  
Benim şöyle bir sıkıntım var.
PC 3.7 GHz'de darboğaz mı yapıyor bir türlü anlayamıyorum. FPS değerlerim aşırı derecede düşük. GTA 5'te 45 FPS alıyorum. Overclock denedim ama voltaj değerleri yüzünden PC kapanıyor, mavi ekran falan yiyor. Ryzen Master'ı deniyorum ama onda da yeni sürüm olmadığı için yapamadım.

Sistem.
Ekran kartı: ASUS2070s.
İşlemci: 2700X.
Anakart: TUF B550 Plus.
RAM: HyperX Fury 3600MHz 16 GB tek slot.

Son düzenleyen: Moderatör:
Puanların ortalamadan düşük. Evet kısa sürüyor zaten.

Multide 4800 civarı Single'da 450 civarı olması gerekiyor.

Core Temp indirip çalıştırıp, CPU-Z'de stress CPU deyip 2-3 dk sonraki ekran görüntüsünü atabilir misin Core Temp ile birlikte ikisi görünecek şekilde.

Bu şekilde şu anda

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-26_163220257.png
    resim_2022-11-26_163220257.png
    48,9 KB · Görüntüleme: 17
Stok soğutucu mu kullanıyorsun? Sıcaklıktan dolayı işlemci kendini kısıyor muhtemelen. Kısacası kasan havadar değilse önü mesh kasa al. Macununu uzun zamandır değiştirmediysen kaliteli bir macun alıp macun yenile. Stok soğutucu kullanıyorsan da 500 lira civarı bir hava soğutucu alırsan sıcaklıkların 20-30 derece düşer.

Stok soğutucu mu kullanıyorsun? Sıcaklıktan dolayı işlemci kendini kısıyor muhtemelen. Kısacası kasan havadar değilse önü mesh kasa al. Macununu uzun zamandır değiştirmediysen kaliteli bir macun alıp macun yenile. Stok soğutucu kullanıyorsan da 500 lira civarı bir hava soğutucu alırsan sıcaklıkların 20-30 derece düşer.

Bu bütçede en iyi bu var.

kasam thermaltake view 27 önü cam dı ben söktüm mesh yaptım
Stok kullanıyorum AMD Wraith Prism soğutucum önerebileceğin soğutucu var mı peki

Bu bütçede en iyi bu var.

Kendiminkini satıp bunu alabilirim çift fanlı versiyonu var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-11-26 at 16.41.59.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-26 at 16.41.59.jpeg
    57,3 KB · Görüntüleme: 14
Soğutucu bütçene göre değişir. PBO açık olmasın senin BIOS'ta? Eğer açıksa kapat. Herhangi bir overclock ya da voltaj değiştirme yaptıysan BIOS sıfırla geride attığım rehberi takip ederek. İşlemcinin 130W çekmemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla ama tam emin değilim.

105W gözüküyor işlemci.

kasam thermaltake view 27 önü cam dı ben söktüm mesh yaptım
Stok kullanıyorum AMD Wraith Prism soğutucum önerebileceğin soğutucu var mı peki

Kendiminkini satıp bunu alabilirim çift fanlı versiyonu var mı?
Hocam kutudan yay çıkıyorsa kendiniz ekleyebiliyorsunuz diye biliyorum. Yay satın alınabiliyordur muhtemelen.

Soğutucu bütçene göre değişir. PBO açık olmasın senin BIOS'ta? Eğer açıksa kapat. Herhangi bir overclock ya da voltaj değiştirme yaptıysan BIOS sıfırla geride attığım rehberi takip ederek. İşlemcinin 130W çekmemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla ama tam emin değilim.
PBO açık olabilir bakayım onu kapatırsam düzelirmi peki

105W gözüküyor işlemci.

Hocam kutudan yay çıkıyorsa kendiniz ekleyebiliyorsunuz diye biliyorum. Yay satın alınabiliyordur muhtemelen.

Ya sıvı soğutma alacaktım normalde de fiyatları çok uçtu şu an en kötüsü 1600'den başlıyor 2.ellere bakıyorrum

Hocam RAM için voltaj vermiştim onunla alakalı olma ihtimali var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı