R7 2700X İçin Anakart Önerisi

Kuzi

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (3).png

Yukarıdaki gibi bir sistem toplayacağım. Anakart konusunda karar veremedim demeyim de aşağıda belirttiklerimin arasında çok farklar olur mu diye sormak istedim. Fark olursa sizce hangisi daha iyi olur?

Bu arada diğer bileşenlerde de bulduğunuz bir hata varsa nedeniyle belirtirseniz sevinirim. (Sistem oyun amaçlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 2700X için, X470 serisi bir anakart seçmek en doğrusu olacaktır, ancak B450 çipseti seçilecek ise MSI B450 Tomahawk öneririm, ayrıca seçtiğiniz belleklerin CL18 olması 3200MHZ olmasını gölgeliyor diyebilirim, tavsiyem 3000MHZ CL15 veya 3200MHZ CL16 gecikme değerlerinden yukarıya çıkmamanız yönünde olacaktır.

Ryzen 7 2700X için, X470 serisi bir anakart seçmek en doğrusu olacaktır, ancak B450 çipseti seçilecek ise MSI B450 Tomahawk öneririm, ayrıca seçtiğiniz belleklerin CL18 olması 3200MHZ olmasını gölgeliyor diyebilirim, tavsiyem 3000MHZ CL15 veya 3200MHZ CL16 gecikme değerlerinden yukarıya çıkmamanız yönünde olacaktır.

Önerileriniz için teşekkürler. Neden X470 serisinin daha iyi olacağını da açıklayabilir misiniz? Başka bir arkadaş sadece OC farkının olduğunu söylemişti.

Ryzen 2700X 105W TDP bir işlemci. X470 serilerinde, işlemciye güç sağlayan VRM daha gelişmiş oluyor, ayrıca XFR2 desteği ile soğutma sisteminize göre işlemciniz kendi boost hızlarını ayarlıyor.

X470 overclock potansiyeli nedeniyle bileşenler daha dayanıklı ve kaliteli malzemelerden seçiliyor. Ses yongası giriş modeller hariç X470 anakartların daha iyi ve bazı üst modeller dahili Wi-Fi alıcısına sahip. B450 anakartlar daha çok orta seviye R5 işlemcilere kadar hitap ediyor. R7 işlemcilerin hakkı bence kesinlikle X470'dir.

Son düzenleme:
Daha iyi O.C yapılabiliyor ve NVIDIA SLI desteği var o kadar bunun haricinde ciddi bir özellik farkı görmedim, ayrıca maksimum bütçeni söylersen daha güzel bir öneri yapabilirim sana?
Aslında kendime koyduğum limiti çoktan aştım :d. Maksimum 10.000-11.000 harcamak istiyordum ancak parça değiştire değiştire şu anda 13.500'ü buldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı