R7 2700X mi R7 2700 mü?

Troxi

Hectopat
Merhaba aralarındaki farkı anlatabilir misiniz? 2700x yerine 2700 alsam üzülür müyüm? Arada 150 TL var değer mi? Bir de 8+4 pin girişi istiyor önerilen sistemlerde hep 4+4 8 pin PSU önerilmiş galiba sorun olmuyor? Doların tekrar düşmesini bekledim ama düşmedi Hepsiburada'dan 1860 TL ye 2700x almayı düşünüyorum. Daha ucuz siteler var ama 100 TL Chip para kampanyası var. Bir de 9 taksit seçeneği varmış. 1731 TL'ydi 1860 TL oldu artık yapacak bir şey yok alacağım ikisinden birisini. Yardımcı olur musunuz? FSP HD700W düşünüyorum PSU olarak @Recep Baltaş.
Birde 8 GB ram ile çalıştırmayı düşünüyorum 4 5 ay oynadığım oyunlara yeter mi rainbow six vs. sonradan ram eklerim.

Son düzenleme:
R7 2700X. Ama dikkat edin. R7 2700X i7 8700K'den daha performanslı şu anda. Tek çekirdek performansında güzel bir atak yaptı RyzenV2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

R7 2700X. Ama dikkat edin. R7 2700X i7 8700K'den daha performanslı şu anda. Tek çekirdek performansında güzel bir atak yaptı RyzenV2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tamam 2700x de karar verdim ama diğer sorularımıda yanıtlar mısınız arkadaşlar sistemi alacağım aalamıyorum dolar artıyor lütfen

Kusra bakmayın.Sizi üzmeyeyim. Ama kötü Türkçe'nizden anladığım kadarıyla alacağınız anakart ve PSU CPU Pin ile bir sorunun var galiba?

Hangi konuda daha performanslı ? Oyunlarda i5 8600k bile 2700x den performanslı !

Hangi konuda daha performanslı ? Oyunlarda i5 8600k bile 2700x den performanslı !
Oyunlarda İ7 8700K daha güçlü. Ama fark fazla değil. Saf güç bakımından R7 2700X daha güçlü. Ayrıca ucuz ve yanında Wraith Prism gibi sağlam bir soğutucu ile gelmeside bonusu. İ7 8700K alanlar birde soğutucu masrafıyla uğraşacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı