R7 2700X sistem RAM takviyesi sonrası yavaşladı

ibrahimdaglar

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Anakart
Asus TUF X470 Plus Gaming
İşlemci
Ryzen 7 2700x
Dostlar merhaba kullanmakta olduğum bilgisayarıma ilave 2x8GB RAM ilavesi yaptım ilk başta Windows açılışında hata verdi görüntü vermeme sorunları oldu. BIOS sıfırlayıp format attım şu an Windows kullanımımda sorun yok ancak bilgisayarım bariz bir şekilde yavaşladı ve takılma sorunları başladı. AIDA64 ile Memory test yaptığımda failure hatası alıyorum bariz bir uyumsuzluk mevcut RAM'lerin voltaj değerleri dahil aynı bu şekilde bir sorun çıkmasını beklemiyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim sistem detaylarını aşağıya ekliyorum.

Bilgisayarımda daha önceden takılı olan RAM'ler G.Skill Sniper X DDR4 3200MHz CL16 RAM'ler, şu an eklediğim RAM'ler ise XPG Spectrix D41 TUF 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 AX4U32008G16A-ST41 modeli.

Sorunu çözemememiz halinde:
Halihazırda kullandığım 2. bilgisayarım
i5-12400F işlemci
RTX2070 ekran kartı
2x GoodRam 8GB IRDM X 3200MHz CL16 DDR4 ram kullanan bir bilgisayarım daha var o bilgisayarda kullansam onda da bu şekilde sorun çıkartır mı?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Report.pdf
    756,6 KB · Görüntüleme: 11
  • Adsız.png
    Adsız.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 14
Evet denedim ama çipi farklı bile olsa derken orayı tam anlamadım kusura bakmayın. Benim bilgim ikisi de 16 GB 3200 MHz 16CL Kingston Fury Beast çip tam olarak ne oluyor.

Belleklerin hafızasını oluşturduğu parçalara çip diyoruz, bu çipler her belleklerde farklı marka olabiliyor. Aynı model RAM alsan bile bu çipler farklı üretim bandlarından çıktığı için farklı marka çipler denk gelebiliyor. Bu çiplerin aynı gelme olasılığının en yüksek olduğu şey ise kit bellekler, bunlar direkt aynı üretim bandlarından çıktığı için aynı çip de üretiliyor ve hata payı en az oluyor.

Geri
Yukarı