R7 2700X sistem toplama

Herkimo

Decapat
Merhaba arkadaşlar. https://www.itopya.com/hermes-m2770...b-16gb-ddr4-500gb-nvme-ssd-gaming-bilgisayar/ bu pazar günü nasipse bu kasayı ve https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...-1ms-144hz-curved-oyuncu-monitör-1191118.html bu monitörü almayı düşünüyorum. Size iki tane sorum var:
1.sorum: Bu ekran kartı modeli sıkıntılı diyorlar ama hep 2019 Eylül Kasım zamanı yapılmış şikayetler. Bazıları da alışveriş sitelerinde soğutması iyi yazmış. Yakın zamana baktığımda insanlar driver kaynaklı bir sorun olduğunu ve çözüldüğü yazmışlar. İnternetten inceleme videolarına baktığımda kart ortalama 72 derece gösteriyor. Sıcaklık konusunda bir fikrim yok onun için fikrinizi almak istiyorum. 72 derece ya da 75 dereceler iyi midir? Alacağım kasada 4 tane 120mm fan var ve 4 tane de fan yuvası var. Yani kasa içi soğutması iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada kartın 3 yıl garantisi var. Sıcaklık, kartın yanması gibi sorunlara garanti bakıyor mu bilmiyorum. Almadan arayıp bilgi alacağım.
2.sorum: Sistemde 2700X var. 30 lira gibi bir ücretle 3500X alabiliyorum. Hangisini önerirsiniz? İnsanlar uzun VA'de için 2700X'in daha iyi olacağını söylemişler bazı forumlarda.
Sorularım bunlardır. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem genel anlamda güzel, kart sorunlu bir model değil, 3500X ile de değiştirmeyin.(Bu bütçede threadsiz işlemci alınmaz bence.)
SSD'yi değiştirebilirseniz de güzel olur.

Sistem genel anlamda güzel, kart sorunlu bir model değil, 3500X ile de değiştirmeyin.(Bu bütçede threadsiz işlemci alınmaz bence.)
SSD'yi değiştirebilirseniz de güzel olur.

M.2 vardı sistemde onu değiştirmişler ama 500GB M.2 almayı düşünüyorum. Bir de thread nedir duydum ama bilmiyorum ne olduğunu. Cevabın için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı