R7 2700X ve RTX 2060 Oyunlarda Donma Sorunu

Pagisa

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese, yaklaşık 1 hafta önce İtopya'dan kasa topladım. Tüm güncelleştirmeleri tam, şu anda Windows 10 Pro deneme sürümü çalışıyor üzerinde. İlk iki üç gün sorunsuz çalışıyordu tüm oyunlarda fakat şu aralar oyunlarda kitleniyor, arka plandaki sesleri duyabiliyorum fareyi ve klavyeyi kullanabiliyorum (alt+tab tarzı) fakat oyunu kapatamıyorum. Ayrıca GeForce Experience bilgisayarda sadece BF3'ü görüyor diğer oyunları ne kadar uğraştıysam da görmüyor. Tarama konumu olmak üzere her yolu denedim olmadı. Sorunum ekran kartında ya da diğer bir parçada olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?
  • Ekran kartı: RTX 2060
  • İşlemci: Ryzen 2700X 3.7 GHz 8 çekirdek
  • Anakart: MSI B450M PRO VDH Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını tamekran modun da 30 dakika veya 1 saat arası test edebilir misin?

Ayrıca herhangi bir Overclock, undervolt var mı?
Overclock ya da undervolt yok, ekran kartı testini deneyeceğim teşekkürler.
Ekran kartını tamekran modun da 30 dakika veya 1 saat arası test edebilir misin?

Ayrıca herhangi bir Overclock, undervolt var mı?
Söylediğiniz programı 15 dakika çalıştırdım, sıcaklık en fazla 78 dereceyi gördü. Sorunun ısınmadan dolayı olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayarı yeni açmış olsam bile açtığım oyun bazen 5 dakika bazen 30 saniye içinde donuyor. Üstelik oyunlar çok düşük sistem gereksinimleri isteyen oyunlar. Red Alert 3 gibi.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 20191204-153526-CPUOCCT.png
    20191204-153526-CPUOCCT.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 82
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı