R7 2700X ve RTX 3060 darboğaz yapar mı?

cebrail002

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. İşlemcim 7 2700X kullandığım (ekran kartı 590 SE 8 GB) ASUS GeForce TUF RTX 3060 Gaming V2 OC 12 GB GDDR6 almayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur? Darboğaz falan olur mu? Kullandığın anakart ASUS VIII Hero 570 32 GB RAM var 3200 MHz hızında. Düğün video işleriyle uğraşıyorum.

peki kart olarak ne tavsiye edersiniz
Şu an alabildiğimiz kartı almak lazım bence, malum kartların fiyatları düştü ama yeni kartlar araba parası harbiden. Alabiliyorsanız 3070 alın hatta. Darboğaz olacak evet ama şu an aldığınız değerlerden daha yüksek olacak, sonradan işlemci yükselttiğiniz zamanda başınız ağrımaz hiç. 3060'ı alın bence. Bende kullanıyorum güzel bir kart.

Şu an alabildiğimiz kartı almak lazım bence, malum kartların fiyatları düştü ama yeni kartlar araba parası harbiden. Alabiliyorsanız 3070 alın hatta. Darboğaz olacak evet ama şu an aldığınız değerlerden daha yüksek olacak, sonradan işlemci yükselttiğiniz zamanda başınız ağrımaz hiç. 3060'ı alın bence. Bende kullanıyorum güzel bir kart.
hangi işlemciyi kullanıyorsun peki sen

kararsız bırakıyorsunuz :) yapar mı yaparsa ne kadar yapar çok etkiler mi sistemi
Sistemi etkilemez sadece normal bir 3060 kullanıcısından daha az değerler alırsınız. Bence kartı alın, her türlü daha yüksek performans alacaksınız. Hem ilerde işlemci değiştirmeyi düşünüyorsanız iş yapar. R5 5600 alınabilir mesela işlemciyi satıp.

Geri
Yukarı