R7 2700x ve X470'li sisteme PSU ve RAM Önerisi

s_effa

Kilopat
Daha fazla  
GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7 ve Ryzen 7 2700X almayı düşünüyorum. Elimde CORSAIR VS650 PSU ve GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 RAM mevcut. Ekran kartım Asus GTX 1060 6 GB Dual. İleride bütçem oldukça hepsini yenilemeyi düşünüyorum fakat şu an bunlarla idare etmek zorundayım. Sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fazlasıyla yeterli. RAM'i de en az 3000 MHz olacak şekilde değiştirmelisiniz.

PSU fazlasıyla yeterli. RAM'i de en az 3000 MHz olacak şekilde değiştirmelisiniz.
Bilgiler için teşekkür ederim. Ram'i yükseltmeyi düşünüyorum ama 1ay falan sonra olacak sanırım. Almışken en performanslısını almak istiyorum. Önerebileceğiniz en iyi performansı alabileceğim 8x2 ram marka ve model yazabilirmisiniz? Elimdeki ramlerle de 1-2 ay idare edebilirim değil mi? Performansı düşük olur sadece. Doğru mu ?
Ryzen 7 2700X çok güçlü bir işlemci, 1060 onun hızına yetişir mi?
Bende 1080 Tİ lara çıkmak istiyorum ama biraz zaman gerek. Bir süre onunla idare etmeliyim. Performans dışında bir sıkıntı mümkün müdür?

Bilgiler için teşekkür ederim. Ram'i yükseltmeyi düşünüyorum ama 1ay falan sonra olacak sanırım. Almışken en performanslısını almak istiyorum. Önerebileceğiniz en iyi performansı alabileceğim 8x2 ram marka ve model yazabilirmisiniz? Elimdeki ramlerle de 1-2 ay idare edebilirim değil mi? Performansı düşük olur sadece. Doğru mu ?

Bende 1080 Tİ lara çıkmak istiyorum ama biraz zaman gerek. Bir süre onunla idare etmeliyim. Performans dışında bir sıkıntı mümkün müdür?
Hayır gayet hızlı ve sağlam karttır. Asus olan modelini tavsiye ediyorum soğutması gerçekten harika ve oyunlarda maksimum 50-55 seyrediyor. En ilginç tarafı ise bu sıcaklığı fanlar dönmeden yapıyor. 55 dereceyi geçtikten sonra yavaş hızda dönüyor ve 50 dereceye düşünce tekrar duruyor, bu hem performans, güç tüketimi ve uzun vadeli olma açısından harika. Dolar yükseldiği için fiyatları uçtu en iyisi 1060 almak.

Hayır gayet hızlı ve sağlam karttır. Asus olan modelini tavsiye ediyorum soğutması gerçekten harika ve oyunlarda maksimum 50-55 seyrediyor. En ilginç tarafı ise bu sıcaklığı fanlar dönmeden yapıyor. 55 dereceyi geçtikten sonra yavaş hızda dönüyor ve 50 dereceye düşünce tekrar duruyor, bu hem performans, güç tüketimi ve uzun vadeli olma açısından harika. Dolar yükseldiği için fiyatları uçtu en iyisi 1060 almak.
Teşekkürler cevapların için. Elimde 1060 var fiyatlar biraz inene kadar ve bütçe biriktirene kadar bununla devam edicem bakalım.

Merhaba sistemi tamamladınız mı?
Bazı PSU'lar X470'lere uymuyor. Ben de şu anda aynı sorunla karşı karşıyayım. Sorunsuz kullanıyor musunuz ?

2x8 pin cpu çıkışı bulunan psu almalısın. Yani Evga'ya yönelmelisin. O PSU ile de kullanabilirsin ancak hız aşırtma yapman pek sağlıklı olmaz.
Hız aşırtma başta gerekli olmayack gibi gayet yeterli performansı olan bir sistem olacak. Sonraki aşamada yükseltiyim o zaman. Peki 2x4 n var şeklinde okumuştum sanki PSU yu. Öyleyse ikisini birleştirip anakarttaki 8 pine mi takmalıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı