R7 360 Sistem Oyun Performansı

Arkadaşlar 3 hafta önce Eksen Bilgisayardan yaklaşık 1100 TL'ye bir sistem topladım. Özellikleri şu şekilde:

Anakart: MSI H110m Pro-VD
İşlemci: Intel Pentium G4400 3.30 Ghz (Skylake)
Ekran Kartı: MSI R7 360 2GB 128 Bit
Ram: Kingston 8 GB
Kasa: Nagas Oyuncu Kasası

Oyun performansına geçmeden masaüstü, tarayıcı işlemlerinde hızlı olduğunu söyleyemem. Windows açılış kapanışı biraz yavaş, ayrıca örnek vereyim LOL clientini açmaya kalktığımda 7-8 saniye bekletiyor. Oyun performansına değinecek olursak LOL ile başlayayım; 1366x768 çözünürlük monitörüm için maksimum seviyede olduğu için bu çözünürlüğü kullanıyorum. En düşük ayarlarda 550 FPS'i gördüğü oluyor. Yüksekte koridordayken 270-350 arası değişiyor. Bunun haricinde The Forest'ı denedim, 1280x720 orta ayarlarda 60'ı gördüğü oluyor. Bazı durumlarda 30'a düştüğü de oluyor. Şimdilik bu kadar test edebildim arkadaşlar, konuyu sürekli güncellerim. Ekran kartı oyun performansı olarak bekletimin üstünde çıktı, düşük bütçeyle alabileceğiniz güzel sistemlerden bir tanesidir bu. Bu arada Overclock vs. hiç bir şey yapmadım onu da belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps değeri ortada bu 1080p olduğu için ve sizin de 768p ile oynadığınızı düşünür isek 50 fps ye yakın bir artış olsa yine en fazla 150-200 arası oluyor. Yani R9 380 gibi bir kart fps değeri almanız gerçekten imkansız. Diyeceksiniz ki o kadar resim var neyine inanmıyorsun? O kadar test izledim ve hiç böyle fps alanı görmedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fps değeri ortada bu 1080p olduğu için ve sizin de 768p ile oynadığınızı düşünür isek 50 fps ye yakın bir artış olsa yine en fazla 150-200 arası oluyor. Yani R9 380 gibi bir kart fps değeri almanız gerçekten imkansız. Diyeceksiniz ki o kadar resim var neyine inanmıyorsun? O kadar test izledim ve hiç böyle fps alanı görmedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam siz öyle diyince benimde garibime gitmeye başladı, ilginç bir durum.

Aynı ekran kartın overclocklusu bile o performansı vermiyor hocam. Siz R7 360 yerine 370 almış olabilir misiniz?
Bu overcklu versiyonu. Ayrıca kullanılan işlemci vs donanım da gayet güçlü.

Yalnız hocam burada adam aynı zamanda video çekiyor onunda etkisi var.

Aynı ekran kartın overclocklusu bile o performansı vermiyor hocam. Siz R7 360 yerine 370 almış olabilir misiniz?
Bu overcklu versiyonu. Ayrıca kullanılan işlemci vs donanım da gayet güçlü.
Hayır hocam kutusu yanımda r7 360 modeli de aynı tek fanlı.

Video çekmesinin 20 fps arasında bir kayıp olduğunu düşünür isek ki öyle oluyor video çekerken yinede çok garip bir durum o şekilde bir performans almanız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı